Nowe mieszkania przy ul. de Gaulle’a w Tychach

5
5743

Nowoczesny, 4 – kondygnacyjny budynek wielorodzinny przy ul. de Gaulle’a w Tychach gotowy. W mieszkaniach o łącznej powierzchni 1,3 tys. m2 zamieszkają 23 rodziny. Pierwsi lokatorzy dziś odebrali klucze.

Prace przy budowie nowego obiektu rozpoczęły się w kwietniu 2019 roku. Znalazły się w nim 23 lokale mieszkalne o łącznej powierzchni 1,3 tys. m2. 6 mieszkań o powierzchni od 40 m2 do 52 m2 jest dwupokojowych, 13 mieszkań o powierzchni od 52 m2 do 71 m2 posiada trzy pokoje, a trzy mieszkania są czteropokojowe i mają powierzchnię od72 do 74 m2. W budynku znajdują się także dwie windy i garaż na 21 miejsc parkingowych usytuowany w parterze budynku.

– Mieszkania są naprawdę piękne i przestronne. Zamieszkają w nich osoby, które złożyły wnioski o przydział lokalu i od kilku lat czekają na mieszkania z Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Dzięki zaangażowaniu wielu osób m.in. architektów, budowlańców zbudowaliśmy mieszkania, a rodziny, którzy w nich zamieszkają zrobią z nich prawdziwe domy – mówi Daria Szczepańska  prezes Tyskiego Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. – Po zrealizowaniu tej inwestycji liczba mieszkań wybudowanych przez tyski TBS wynosi ponad 600 – dodaje prezes Szczepańska.

 

27 listopada br. klucze odebrały cztery rodziny, kolejni odbiorą je w przyszłym tygodniu.
– Na mieszkanie czekaliśmy 5 lat. Bardzo się cieszymy, że udało się dostać takie piękne lokum. Wcześniej mieszkaliśmy u teściowej na 35 metrach, później zdecydowaliśmy się na wynajem. Teraz w końcu będziemy na swoim – cieszy się pani Natalia Dobrzyniecka, która wraz z mężem odebrała dziś klucze do 60-metrowego mieszkania. – Jestem ogromnie zadowolony. Sam pracuje w budowlance, dlatego potrafię docenić standard, jaki otrzymaliśmy. Drzwi wejściowe są porządne, tak samo kafle czy panele podłogowe. Sam bym nie zrobił tego lepiej – dodaje Tomasz Dobrzyniecki.

Na zewnątrz budynku zostało także wykonane zagospodarowanie terenu: droga dojazdowa, miejsca parkingowe, altana śmieciowa i oświetlenie. W nowym budynku pojawiła się też nietypowa atrakcja – mural tyskiego artysty – Wojciecha Łuki.

– W holu powstał mural pt. „Każdy ma prawo do swojego raju”. Chcielibyśmy, kontynuować współpracę z artystą w trakcie kolejnych realizacji, w ramach cyklu „Galeria w klatce” – dodaje Daria Szczepańska.

Wokół budynku pojawiły się też nasadzenia, wśród nich dwie rajskie jabłonie. Te nieco zapomniane ozdobne drzewa nawiązują wprost do muralu, ale są też niezwykle dekoracyjne o każdej porze roku, a ich owoce są zimowym przysmakiem wielu ptaków.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 8,7 mln zł brutto.

2 lata temu TTBS w Tychach oddał do użytku nowy budynek na ulicy Barona. W budynku o łącznej powierzchni ponad 1855 metrów kwadratowych znalazło się 38 nowych lokali mieszkalnych, każdy o powierzchni od 35 do 63 metrów kwadratowych.

Z końcem 2022 roku będą gotowe trzy budynki na alei Bielskiej (obecnie inwestycja jest w trakcie realizacji). Powstanie tam 91 mieszkań dla mieszkańców miasta Tychy.

5 KOMENTARZE

 1. Serio? Nawet oficjalny profil miasta pisze ulicy bielskiej? Zapominajcie że to aleja? 🤦🏻‍♀️

 2. Naprawde? Tyle lokali. I już po 5 latach dostali?? Ja mieszkałem 12 lat u Teściowej z córkami i sie nie doczkałem na mieszkanie i postanowiłem wyjechać z tego chorego i zakłamanego kraju i mam 100% lepiej

 3. Ja czekalem na mieszkanie komunalne 11 lat po czym na sam koniec w wydziale komunalnym stwierdzili ze najnizsza placa to za duzo aby spelniac warunki o przyznaniu mieszkania. W TBS tychy bylem i pani powiedziala ze czwka sie 6 lat na przydzial.
  Ciezko jest dostac mieszkanie w Tychach. Trzeba miec albo znajonosci w urzedzie miasta albo trzeba udawac patologie spoleczna bez pracy albo z dziecmi. Normalny uczciwy pracujący czlowiwk nie na szans na przydzial.

 4. Policzmy. Koszt 8,7mln. , 1300metrow kw. mieszkań, co daję koszt wybudowania 1 metra mieszkania ~6,7 tyś. !!!
  Prywatny inwestor-developer obecnie w Tychach sprzedaje metr mieszkania za i tak mocno zawyżone ~6,5 tys i na tym tyle zarabia że cała ta zabawa mu się mega opłacała.
  Garaż w paterze zamiast mieszkań. Windy – w tak niskim budynku. ???
  Widać że ekonomia nie grała tu pierwszych skrzypiec. Ale żyjemy w kraju gdzie prywatny inwestor stara się jak najmniej wydać i najwięcej zarobić, a publiczny tylko jak najwięcej wydać 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.