Poznaliśmy tyskich społeczników roku

2
4278

W Hotelu Tychy odbyła się dziś gala Tyski Społecznik Roku 2020. Podczas wydarzenia wyróżnione zostały instytucje oraz osoby, które w szczególny sposób wykazywały swoją prospołeczną postawę i działały na rzecz rozwoju naszego miasta. Nagrodę główną otrzymał Mikołaj Figlarski oraz Hufiec Ziemi Tyskiej im. Wojska Polskiego.

Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach: instytucja oraz osoba. W pierwszej z nich wyróżnienia przypadły Fundacji Multiintegra (m.in. za działania na rzecz dzieci oraz rozwoju sportu i edukacji) oraz Zespołowi Szkół nr 6 (m.in. za działalność na rzecz tyskich hospicjów, seniorów i przedszkoli), a nagroda główna Hufcowi Ziemi Tyskiej im. Wojska Polskiego (m.in. za wsparcie mieszkańców w czasie pandemii czy produkcję maseczek).

W kategorii osoba, kapituła postanowiła wyróżnić czterech tyskich społeczników: Michała Kasperczyka (m.in. za wsparcie instytucji pozarządowych oraz organizację wielu imprez sportowych), Małgorzatę Ryngiel (m.in. za wolontariat i pomoc osobom starszym oraz potrzebującym), Beatę Męcik (m.in. za organizację akcji i zbiórek charytatywnych na rzecz Tyskiego Hospicjum im. Św. Kaliksta) oraz najmłodszego laureata, 7-letniego Artura Podsiadłego (m.in. za propagowanie odpowiednich postaw w czasie pandemii oraz wspieranie akcji produkcji maseczek na rzecz Śląskiego Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo). Natomiast nagroda główną otrzymał Mikołaj Figlarski (m.in. działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta oraz samorządach uczniowskich).

W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało 16 instytucji oraz 29 społeczników. – Z każdym rokiem liczba osób, które działają na rzecz innych, rośnie. Dzięki temu miasto może się rozwijać, a my możemy być z niego dumni. Bo miasto to nie budynki, nie instytucje, ale przede wszystkim mieszkańcy – powiedział podczas wręczenia wyróżnień zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych, Maciej Gramatyka.

Konkurs organizowany jest przez Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej oraz Urząd Miasta Tychy pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby oraz TVP Katowice.

2
Dodaj swój komentarz!

avatar
Grazyna J
Grazyna J

Bardzo serdecznie gratulacje dla wyróżnionych. Mikołaju , jesteśmy z Ciebie dumni !

KP/D21
KP/D21

Gratulacje dla wszystkich; Mikołaju – tak trzymaj! 🙂