Bezpłatna rehabilitacja dla seniorów

2
364

Program „Tuzy u Tuza. Rehabilitacja lecznicza w chorobach przewlekłych układu kostno-stawowego i mięśniowego w 3 powiatach województwa śląskiego zgodnie z Regionalnym Programem Zdrowotnym” jest realizowany od stycznia 2020 roku i będzie kontynuowany do końca 2022 roku. Planowo w tym czasie programem zdrowotnym i bezpłatną rehabilitacją może zostać nim objętych 1080  osób, a  54 osoby mogą uczestniczyć w szkoleniu dla kadry medycznej.

– Kończymy obecnie 9 edycję. W sumie leczyliśmy ponad 300 osób i do tej pory nie mieliśmy ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem. Chciałbym to podkreślić, bo rozumiem, że obecnie w obawie o swoje zdrowie mieszkańcy mogą mieć wątpliwości czy zgłosić się do programu. Zasady epidemiczne, które są stosowane w placówce, dodatkowe spotkanie epidemiczne przed rozpoczęciem Indywidualnego Planu Rehabilitacji, ale przede wszystkim ogromna dyscyplina naszych pacjentów, którzy do tych zasad się stosują, powoduje, że mamy nadzieję utrzymać ten wynik – mówi fizjoterapeuta Jacek Tuz.

Program polega na rehabilitacji leczniczej w chorobach przewlekłych układu kostno-stawowego i mięśniowego. Program jest kierowany do mężczyzn w wieku 50-64 lata i kobiet w wieku 50-59 lat. W ramach programu można skorzystać m.in. z bezpłatnego wsparcia w zakresie kompleksowej rehabilitacji, od wizyt lekarza specjalisty w dziedzinie rehabilitacji medycznej, przez porady fizjoterapeutyczne, po  indywidualny plan rehabilitacyjny dostosowany do potrzeb wynikających ze stanu zdrowia pacjenta oraz zakresu potrzebnej pomocy fizjoterapeutycznej.

– Z prowadzonych statystyk skuteczności programu wynika, że ponad 90% naszych pacjentów zgłasza poprawę stanu klinicznego. W chorobach narządu ruchu szczególnie istotne jest położenie nacisku na profilaktykę nawrotów. Z racji specyfiki placówki (Certyfikowana Klinika Międzynarodowego Instytutu McKenziego), to zadanie jest szczególnie akcentowane – dodaje Jacek Tuz.

Obecnie trwa rekrutacja do grupy grudniowej. Program jest bezpłatny dla uczestników, informacje o programie, grupie docelowej, sposobie rejestracji znajdują się na stronie internetowej.

2
Dodaj swój komentarz!

avatar
Gabriela
Gabriela

A dla seniorów powyżej 65 roku zycia?

WIKI
WIKI

NIE DLA SENIORÓW !!!!!!!!! Skoro dla mężczyzn w wieku 50-64 lat i kobiet w wieku 50-59 lat.