Jak zadbać o czystość w biurze?

0
36
Kosz na śmieci

Z racji wielu dokumentów, wizyt klientów czy po prostu wielu codziennych zadań, po całym dniu pracy w biurze może być trudno o nieskazitelną czystość. Dlatego odpowiednie rozmieszczenie pojemników na śmieci oraz innych rozwiązań sprzyjających porządkowi warto wprowadzić jak najwcześniej.

Sprzątanie biura często leży w gestii profesjonalnych firm, które dbają o higienę w we wszystkich pomieszczeniach. Jednak utrzymanie czystości w ciągu dnia leży po stronie pracowników. Jak umożliwić im odpowiednią segregację, komfort pracy, które wpływa na ich samopoczucie i pozytywny wizerunek w oczach klientów? Oto kilka sprawdzonych sposobów, jakie można wdrożyć w każdym biurze.

Segregacja i wizerunek

Świadomość ekologiczna zarówno przedsiębiorców, jak i ich klientów rośnie. Segregacja odpadów powinna być standardem w każdym biurze. Dzięki temu można odzyskać znaczną część m.in. papieru, którego spore ilości wykorzystuje się w biurach każdego dnia. Ustawienie w biurze oraz w poczekalni dla klientów pojemników do segregacji śmieci będzie nie tylko dobrym uczynkiem dla naszej planety, ale też zabiegiem wizerunkowym. Przedstawiciele biura pokazują w ten sposób, że reprezentują ekologiczne podejście do problemów klimatycznych czy globalnego ocieplenia. Szeroki wybór koszów i pojemników do segregacji znajdziemy na stronie https://www.ajprodukty.pl/czystosc-i-srodowisko/segregacja-odpadow/6204205.wf.

Dopasuj kosze na odpady

Pojemniki na śmieci mają różny kształt, a także przeznaczenie. Warto więc dobrać kosze na odpady do charakterystyki biura i jego pracowników. Być może najwygodniejszym rozwiązaniem będzie duży kosz do sortowania papieru, a może bardziej potrzebny będzie trójdzielny pojemnik, do którego osobno można wrzucać też plastik i odpady mieszane. Pojemniki na śmieci często mają być jedynie dyskretnym elementem wyposażenia biura, dlatego dobrze dobrać rozmiar kosza do wysokości biurka. Praktycznym rozwiązaniem przy dużej ilości śmieci może być przestronny kontener na śmieci ustawiony na zapleczu, gdzie bez trudu pomieszczą się wszystkie śmieci z całego dnia.

Dobre praktyki w celu utrzymania czystości w biurze

Utrzymanie czystości w biurze to nie tylko segregacja śmieci. Zwłaszcza w obecnym czasie należy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie czystości, a nawet sterylności poszczególnych elementów wyposażenia biura. Narzędzia pracy, akcesoria biurowe czy nawet sprzęt komputerowy należy regularnie czyścić, a nawet dezynfekować. Tego rodzaju przedmioty są znakomitymi nośnikami bakterii i wirusów, dlatego ich częste czyszczenie jest szczególnie ważne. Pamiętajmy też o regularnym wietrzeniu pomieszczeń, żeby dostarczyć świeżego powietrza i pozbyć się z biura unoszących się w powietrzu drobinek kurzu.

Dodaj swój komentarz!

avatar