Jak dopasować wycieraczki samochodowe do modelu samochodu?

0
58

Większość elementów wyposażenia samochodu musimy wymieniać co jakiś czas – nie inaczej jest w przypadku wycieraczek. Warto przed zakupem wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

Kiedy wymienić wycieraczki?

Pojawienie się problemów z wycieraczkami jest zazwyczaj bardzo zauważalne, lecz mimo to warto zapoznać się z kilkoma uwagami na ten temat. Przede wszystkim zakup nowych wycieraczek będzie konieczny, kiedy dotychczasowe zaczną zostawiać smugi na szybie i negatywnie wpływać na nasze pole widzenia. Jest to także wymagane, kiedy do naszych uszu docierają piski wytwarzane przez zużyte gumy ocierające się o szybę. Możemy także zdecydować się na wymianę, gdy stwierdzimy ogólny niezbyt dobry stan techniczny, wynikający chociażby z odrywania się od siebie poszczególnych elementów pióra.

Choć wymiana wycieraczek jest prosta i niedroga, warto zwrócić na tę kwestię szczególną uwagę – ma ona kluczowe znaczenie dla wygody jazdy i bezpieczeństwa. Podczas poruszania się samochodem w złych warunkach atmosferycznych nie ma gorszego koszmaru niż nieprawidłowo działające wycieraczki. Pomijając sam komfort kierowcy, ten element wyposażenia samochodu ma także znaczenie dla zadbania o zdrowie i życie zarówno nasze, jak i innych członków ruchu drogowego. Ograniczona widoczność to zazwyczaj szybka droga do prawdziwej katastrofy.

Jakie wycieraczki kupić?

Na co zwrócić uwagę, wybierając wycieraczki samochodowe? To produkty, które są dostępne w każdym sklepie samochodowym oraz w niektórych hipermarketach. To drugie źródło może kusić atrakcyjną ceną, ale musimy uważać i szczególnie skupić się na jakości wykonania oraz dopasowaniu do konkretnego modelu pojazdu. Warto zastanowić się nad piórami z wyższej półki – koszt zakupu wciąż jest stosunkowo niewielki, a większa wytrzymałość pozwoli nam zaoszczędzić w długoterminowej perspektywie przez rzadsze wymiany.

Aby odpowiednio dobrać wycieraczki do modelu auta, najbezpieczniej będzie zapoznać się z parametrami obecnie posiadanych piór i wymiarami szyby naszego samochodu. Dobrym pomysłem może być także zabranie ze sobą zużytych wycieraczek i porównanie długości z dostępnymi produktami. W razie wątpliwości warto skorzystać z pomocy specjalisty, jeżeli zdecydowaliśmy się na zakupy w sklepie motoryzacyjnym.

Jakie są rodzaje wycieraczek?

Rynek motoryzacyjny nieustannie się rozwija, oferując klientom masę ciekawych rozwiązań. Tak jest też w zakresie wycieraczek samochodowych. Najczęściej dzieli się je na dwa rodzaje – ze szkieletem lub bez niego. Te dwa warianty różnią się nieco sposobem działania. Wycieraczki bez szkieletu działają jako składna całość i wydają się bardziej skuteczne, choć ich zakup wiąże się z wyższą ceną – jest ona wyższa nawet o kilkadziesiąt złotych. Warto jednak zastanowić się nad produktami tego typu, gdyż oferują znacznie dłuższą żywotność.

Istotną kwestią jest również montaż nowych wycieraczek. Nie jest to jednak trudne zadanie i powinien poradzić sobie z nim każdy kierowca. Warto zwrócić uwagę na instrukcję i dokładnie ją przeanalizować, by nie popełnić żadnych błędów. Współcześnie produkowane wycieraczki samochodowe są na szczęście banalnie proste do zamontowania, jednak powinniśmy zadbać, aby były założone w pełni poprawnie – przypominamy o ich kluczowym znaczeniu dla widoczności.

Dodaj swój komentarz!

avatar