Rynek nieruchomości w Tychach

0
107

Tychy to jedno z większych miast aglomeracji śląskiej. Działają tu liczne przedsiębiorstwa, co wpływa na niski stopień bezrobocia i wysoki komfort życia. Miasto stale się rozwija, ale wciąż jest bardzo zielone, co zachęca do zamieszkania w okolicy rodziny z dziećmi. Ile kosztują nowe mieszkania w Tychach i jak wygląda oferta deweloperów?

Ile kosztują nowe mieszkania w Tychach?

Tychy to miasto bardzo przyjazne mieszkańcom. Bezustannie poprawiana jest tam jakość dróg oraz infrastruktury technicznej. Pośród realizowanych i planowanych inwestycji znajduje się przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Grota Roweckiego nad torami kolejowymi oraz remont chodników przy ulicach Hutniczej, Poziomkowej czy Cielmickiej.

Cena nieruchomości w dużej mierze zależy od lokalizacji. Nowe mieszkania w Tychach powstają m.in. przy ul. Piłsudskiego i ul. Lawendowej. Najtańsze nieruchomości z rynku pierwotnego są dostępne w cenie za metr kwadratowy nieco powyżej 5 000 zł, z kolei najdroższe – około 8 000 zł. Średnia cena wynosi niewiele ponad 6 500 zł. Dla porównania, średnia cena za metr kwadratowy w Zabrzu wynosi niespełna 4 600 zł, w Gliwicach 6 200 zł, w Katowicach około 6 800 zł a w Mysłowicach 6 300 zł.

Za nowe mieszkanie w Tychach trzeba zapłacić średnio 390 000 złotych. Niewielką kawalerkę można kupić już za 185 000 zł. To dobry pomysł na inwestycje. Wynajem nieruchomości cieszy się tu dużym zainteresowaniem, zwłaszcza pośród studentów, którzy z reguły na wynajem szukają niewielkich mieszkań, w dobrej lokalizacji. O wiele więcej trzeba zapłacić za lokale o powierzchni powyżej 100 m². Może być to koszt w wysokości nawet 800 000 zł.

Jak wygląda oferta z rynku pierwotnego?

Osiedla budowane przez deweloperów odznaczają się wysokim standardem. Mowa tutaj o niskim budownictwie, podziemnych garażach i przestronnych balkonach. To w jaki sposób zaprojektowane są osiedla sprawia, że nowe mieszkania w Tychach cieszą się naprawdę dużą popularnością.

Jeśli chodzi o inwestycje deweloperskie, tych co roku na terenie miasta przybywa. Aktualnie na swoich właścicieli czekają mieszkania w ramach 6 inwestycji. Pośród nich znajduje się Osiedle Lawendowe oraz Osiedle Łabędzie. W czerwcu na sprzedaż dostępnych było łącznie ponad 250 nieruchomości. Obecnie oferta jest nieco węższa, co wiąże się z dużym popytem.

W ramach nowych inwestycji można znaleźć zarówno mieszkania 1-, 2-, 3-, 4- i 5- pokojowe. Najwięcej ofert dotyczy lokali 2- i 3- pokojowych, chociaż spory wybór jest także w przypadku nieruchomości 4-pokojowych.

Materiał opracowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl.

Dodaj swój komentarz!

avatar