150. Tyski Nocny Rajd Rowerowy

2
1062

150. Tyski Nocny Rajd Rowerowy (COVID-19 EDITION ) ruszy już 19 września  o godz. 21:30 z Parku Suble w Tychach.

Tym razem po raz pierwszy rowerzyści spotkają się w nowej formule – RAZEM ale OSOBNO, każdy z uczestników będzie mógł pobrać trasę przejazdu rajdu wraz z mapą na swoje urządzenia, aplikację bądź skorzystać z google maps. Aby się nie zgubić zawsze można jechać za innymi uczestnikami, pamiętając, by zachować odstęp minimum 1,5 metra.

Na starcie będzie można dokonać dezynfekcji roweru. O godz. 21:30 tradycyjnie rozpocznie się wyjazd na trasę, która tym razem liczyć będzie ok 12 km i zakończy się na Dzikiej Plaży Paprocany, gdzie będzie można się ponownie zdezynfekować. Trasa rajdu prowadzi ulicami miasta oraz terenami leśnymi.

Tyskie Nocne Rajdy Rowerowe cieszą się sporą popularnością wśród tyszan, w zależności od dnia tygodnia, w którym organizowany jest rajd, frekwencja przekraczała nawet 1000 uczestników. Jest to potwierdzeniem faktu, że Tyskie Nocne Rajdy Rowerowe to doskonała forma integracji rowerzystów, a na tego rodzaju imprezach bardzo łatwo znaleźć kompana do wspólnych wycieczek rowerowych. Rajdy rozpoczęły się w 2004 roku, od tej pory systematycznie odbywają się przez cały rok w 4 edycjach zimowej, wiosennej, letniej i jesiennej. Każdy rajd jest inny, uczestnicy bawili się już przy gitarze, akordeonie, dyskotece, karaoke, bądź biesiadowali we własnym gronie.

Poziom rajdu: dla średnio-zaawansowanych rowerzystów.
Trasa wynosi: ok. 12 km.
Zakończenie rajdu zaplanowane jest nad brzegiem jeziora Paprocańskiego – w miejscu gdzie działa i funkcjonuje BEACH BAR – Dzika Plaża.

– Jeżeli lubicie rywalizację, chcecie na bieżąco mieć ilość przejechanych kilometrów, profile przewyższeń, ilość spalonych kalorii i porównać się z innymi uczestnikami ściągnijcie bezpłatną aplikację ze sklepu internetowego, zalogujcie się i walczcie o tytuł Rowerowej Stolicy Polski dla Tychów szczegóły na www.rowerowastolicapolski.pl. Warto również dodać, że impreza odbywa się w ramach Tygodnia Transportu Zrównoważonego i 16. edycji Europejskiego Dnia Bez Samochodu w Tychach – tłumaczy Michał Kasperczyk pomysłodawca akcji.

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Każdy uczestnik bierze w nim udział na własną odpowiedzialność. Organizator nie bierze odpowiedzialności za wypadki powstałe w czasie rajdu oraz za szkody wynikłe w stosunku do uczestników rajdu i osób trzecich. Osoby do lat 18-tu tylko za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów. Dzieci tylko pod opieką opiekunów. Uczestnicy zobowiązani są do posiadania oświetlenia roweru z tyłu i z przodu. Każdy uczestnik powinien posiadać przy sobie maseczkę, aby w razie potrzeby mógł ją założyć szczególnie wchodząc do pomieszczeń zamkniętych.Uwzględniając przepisy RODO – biorąc udział w imprezie uczestnik zgadza się na pojawienie się na relacjach foto i video. Materiały mogą być wykorzystywane do promocji Tyskich Nocnych Rajdów Rowerowych.
Rajd odbędzie się bez względu na pogodę. Proszę pamiętać o odpowiednim ubiorze do pogody oraz o oświetleniu roweru!

2
Dodaj swój komentarz!

avatar
Tadek
Tadek

12 km to szkoda rower wyciągać

Grzechu
Grzechu

O nie zesraj się