Ruszają seanse filmowe, spotkania, warsztaty w Andromedzie

0
96
Kadr z filmu „Ból i blask” Pedro Almodovara.

Po przerwie związanej z pandemią do życia kulturalnego wraca Pasaż Kultury Andromeda działający w strukturach Teatru Małego w Tychach. We wrześniu rusza dobrze znany tyszanom cykl „Andromeda – kino, jakie znamy” oraz nowa propozycja – Scena TV. Na pierwszy niewirtualny pokaz zaprosi też Galeria „Obok”.

Aby nadrobić kulturalne zaległości spowodowane pandemiczną przerwą, seanse filmowe w ramach cyklu „Andromeda – kino, jakie znamy” będą się odbywały co dwa tygodnie, a nie co miesiąc, jak to miało miejsce dotychczas. Na początek prawdziwy rarytas: 14 września będzie można obejrzeć obsypany nagrodami (zdobył m.in. Złotą Palmę w Cannes) film Pedro Almodovara z 2019 roku „Ból i blask”. Dwa tygodnie później (28.09) zostanie pokazany film „Nędznicy”, a w październiku „My Generation” i „Wszyscy wiedzą”. Seanse będą się odbywać w poniedziałki o godzinie 18.

W Andromedzie rusza też nowość – cykl Scena TV, w ramach którego będą przypominane najciekawsze spektakle Teatru Telewizji. Każdy pokaz będzie poprzedzony wprowadzeniem Pawła Drzewieckiego dyrektora Teatru Małego w Tychach. Również ten cykl będzie odbywał się co dwa tygodnie we wtorki o godzinie 18. Pierwszy spektakl jaki obejrzymy to „Ja, Feuerbach” w reżyserii i z udziałem Piotra Fronczewskiego (22.09).

Wraca też cykl „To jest sztuka!”. Raz w miesiącu w czwartek o godz. 17 Katarzyna Czapla-Durska przybliży postać ciekawego artysty ze świata sztuki. Pierwsze spotkanie (24.09) będzie poświęcone postaci Edwarda Hoppera.

Pasaż Kultury Andromeda stanie się też miejscem warsztatów teatralnych dla młodzieży „Scena Młodych”. Ten nowy projekt będzie miał swoją inaugurację 27 września i rozpocznie się spektaklem przygotowanym przez 15- i 16-latków pt. „Wielki świat” w reż. Anny Białoń.

Miejska Galeria Sztuki „Obok” także przygotowała na wrzesień rarytas dla publiczności – od 25 września będzie tam można oglądać wielkoformatowy obraz Franciszka Starowieyskiego, o wymiarach 18 na 3 metry. Więcej o planowanym wernisażu napiszemy w jednym z kolejnych numerów TT.

 

Dodaj swój komentarz!

avatar