Umywalka w dużej łazience – wybierz estetykę i funkcjonalność

2
137

Umywalki to nieodzowny element wyposażenia sanitarnego każdej łazienki i toalety. Korzystamy z nich po kilka razy dziennie, dlatego warto zadbać o najlepszy wybór ceramiki. Nowoczesne umywalki meblowe są eleganckie, praktyczne i mogą stać się doskonałą ozdobą aranżacji łazienek. Jakie są zalety umywalek szafkowych i dlatego warto wybrać ten model do stylowych wnętrz?

Umywalka meblowa a nablatowa

Czym różnią się te dwa modele? Przede wszystkim kształtem i sposobem montażu. Umywalki meblowe mają dolną część misy wpuszczoną w łazienkowy mebel czy blat. Takie dyskretne rozwiązania pozwalają oszczędzić miejsce wokół umywalki. Warto zwrócić uwagę na umywalki meblowe z szafką. Za meblem możemy ukryć nieestetyczne przyłącza i syfony. Umywalki szafkowe występują w wariantach z otworami na baterię wolnostojącą oraz bez dzięki czemu zyskujemy wiele swobody aranżacyjnej i możliwości doboru armatury.

W przypadku umywalek nablatowych widoczna jest cała misa. Dzięki oryginalnym kształtom i często cienkim, nowoczesnym rantom prezentują się lekko i elegancko. Umywalki nablatowe stają się designerskim elementem dekoracyjnym. Wycięcie w meblu jest mniejsze, niż w przypadku umywalek wpuszczanych. Oba modele muszą mieć jednak syfon i dopasowaną do kształtu armaturę.

Który lepiej sprawdzi się w dużej łazience? Decyzję podejmijmy o w oparciu o styl łazienki i indywidualne upodobania. Umywalki meblowe pasują do większości wnętrz w stylach klasycznych, nowoczesnym, minimalistycznym czy w klimacie loft. Ceramika stawiana na blat spodoba się osobom lubiącym eksponować detale – umywalka nablatowa zestawiona z designerską baterią będzie praktyczną ozdobą każdej lazienki.

Łazienka z umywalką nablatową i wanną wolnostojącąUmywalka nablatowa zawsze doskonale wygląda zestawiona z wolnostojącą wanną o cienkich ściankach – pomimo ich wyraźnych gabarytów wnętrze nabiera lekkości i luksusowego charakteru. Fot. Synage

Umywalka z szafką

Umywalka meblowa z szafką to praktyczne rozwiązanie dla osób lubiących gotowe rozwiązania – wiele modeli możemy kupić jako komplety składające się z dwóch, idealnie dopasowanych do siebie elementów. Kształt ceramiki i podcięcie w szafce muszą ściśle do siebie przylegać, dlatego warto szukać w sklepach z wyposażeniem łazienkowych nowoczesnych zestawów sanitarnych.

Meble w segmencie produktów przeznaczonych do zestawienia z ceramiką dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów i kształtów, z drzwiczkami otwieranymi i praktycznymi szufladami. Miejsce pod misą umywalki szafkowej to praktyczna, bezpieczna przestrzeń do przechowywania. Jest łatwa do utrzymania w czystości – kosmetyki, akcesoria czy środki czystości nie kurzą się i nie są narażone na działanie wilgoci z łazienkowego powietrza.

W dużej łazience mebel może stanowić integralną część aranżacji. Front szafki pod umywalkę wykończony eleganckim, drewnopodobnym fornirem lub lakierem w ciekawym kolorze podkreśli styl wnętrza i pomoże osiągnąć wrażenie spójnej harmonii.

Łazienka z umywalką szafkowąUmywalka szafkowa z meblem w nasyconym odcieniu może stanowić piękny element dekoracyjny w nowoczesnej łazience. Fot. Synage

Dwie umywalki w łazience

Łazienka z dwoma umywalkami to praktyczne rozwiązanie w wielopokoleniowych domach czy dużych mieszkaniach. Dwie misy zmniejszą poranne kolejki do łazienki – 2 osoby jednocześnie mogą wykonać makijaż, myć zęby czy wykonywać inne czynności pielęgnacyjno-toaletowe.

Jak urządzić podwójną strefę umywalkową? Najpopularniejszym i najlepszym sposobem jest postawić na symetrię – warto wybrać dwie jednakowe misy ceramiczne lub podwójną umywalkę z szafką. Dwa jednakowe komplety z meblami łazienkowymi poprawią komfort użytkowania łazienki. Do tego dobieramy jednakowe lustra, baterie i oświetlenie. Ciekawie będą wyglądały asymetryczne modele umywalek, ale ustawione w lustrzanym odbiciu.

Podwójne umwywalkiSymetryczna aranżacja łazienki z podwójnymi umywalkami pozwoli nam lepiej wykorzystać potencjał dużych łazienek. Fot. Synage

Jeśli zależy nam na najbardziej minimalistycznej aranżacji, warto wybrać dużą umywalkę dwukomorową. Umywalka meblowa podwójna to dobra alternatywa dla osobnych zestawów – prezentuje się elegancko i nowocześnie. Dużą, gładką powierzchnie ceramiki łatwo utrzymamy w czystości.

Pamiętajmy, że podwójne umywalki w łazience musimy zaplanować jeszcze na etapie zmian w instalacjach wodno-kanalizacyjnych, przed pracami wykończeniowymi, aby zaplanować położenie dodatkowych przyłączy.

2
Dodaj swój komentarz!

avatar
Mateusz
Mateusz

Genialne rozwiązanie do łazienki z której korzysta więcej osób w podobnym czasie. Szczególnie z rana 😛

NoyshmA
NoyshmA

Ciche dni nie są dla nikogo nowością. Zadbanie o dodatkową umywalkę uniknie dyskomfortu przy porannym myciu zębów (^艸^)