Rolnik szuka… części do maszyn, czyli gorący temat w czasie żniw

0
86
Rolnik szuka części do maszyn

Młode pokolenie polskich rolników, przejmujących gospodarstwa po przemianach ustrojowych, zupełnie nie odpowiada stereotypom wytworzonym w ówczesnych realiach. Wtedy symbolem indywidualnego rolnika był mało nowoczesny, zmęczony pracą mężczyzna, jadący wozem konnym w pole i jego dzieci pragnące za wszelką cenę wyrwać się ze wsi do miejskiego dobrobytu i nowoczesności. Po latach przemian, obraz polskiego gospodarstwa rolnego znacznie się zmienił. Nie zmieniło się tylko jedno. Praca w rolnictwie jest dostosowana do rytmów przyrody, a jej kulminacją jest gorący okres żniw.

Dzięki technologii możemy w czasie pandemii zostać w domu, odizolować się od zagrożeń i podjąć pracę zdalną. Zdalna praca w rolnictwie na razie jest możliwa tylko w literaturze science fiction. Podczas żniw rolnik musi wyruszyć w pole. Ma do pomocy maszyny, ale nawet najdokładniej wykonany przegląd parku maszynowego przed sezonem prac polowych nie gwarantuje bezawaryjnej pracy ciągników i innych maszyn rolniczych. Synchronizacja sprawności maszyn i optymalnej pogody w stosunkowo krótkim przedziale czasowym, gwarantują rolnikowi dobre zbiory. Podczas żniw liczy się każda godzina, a każdy przestój maszyny może przynieść duże straty. Nowoczesnemu rolnictwu z pomocą przychodzi technologia i internetowe sklepy rolnicze oferujące dobrej jakości części zamienne do maszyn oraz fachowe doradztwo w tym zakresie.

Awaria w gospodarstwie – pomoc online

Nowoczesny rolnik (a także rolniczka) potrafi w swojej pracy wykorzystać możliwości nowoczesnej technologii. Nie musi już jeździć od sklepu do sklepu w poszukiwaniu części zamiennych do swoich maszyn i denerwować się wraz z każdą upływającą godziną. Wystarczy dostęp do internetu, smartfon i godny zaufania internetowy sklep rolniczy. Natychmiast po wykryciu usterki można zamówić niezbędną część, choćby się było pośrodku pola. Kilka kliknięć i można wybrać opcję zapłaty i cieszyć się szybką dostawą. W przypadku wątpliwości można skonsultować się na czacie, przy pomocy komunikatora lub telefonicznie i uzyskać fachową poradę i pomoc doradców. Nieprawdą jest przekonanie, że internet to domena ludzi młodych, a starsi nie są w stanie ogarnąć nowoczesnych technologii. Wystarczy przełamać strach przed tym, co nowe i nieznane i nawet dziadka można nauczyć posługiwania się internetem.

Zalety zakupów w internetowym sklepie rolniczym

Co przemawia na korzyść zakupów online? Duży wybór dostępnych produktów, łatwy dostęp, czas poświęcony na zakupy, cena, jakość produktu i możliwość zwrotu. Wystarczy spojrzeć na listę artykułów dostępnych na stronie jednego ze sklepów. Np. ZENOX.pl – internetowy sklep rolniczy oferuje ponad 200 tysięcy produktów! Czy mogłoby się to zmieścić w najbliższym sklepie stacjonarnym? Łatwa w użyciu przeglądarka pozwala szybciej dotrzeć do wybranego artykułu niż błądzenie wśród sklepowych regałów. Ceny w sklepach internetowych są zazwyczaj niższe, a przy większych zakupach można uzyskać atrakcyjne zniżki, rabaty lub zapewnić sobie bezpłatną dostawę. Ile czasu potrzeba na dojazd do najbliższego sklepu bez gwarancji, że cokolwiek kupimy, a ile czasu zajmują zakupy w internecie? Zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i w internecie można znaleźć części oryginalne oraz zamienniki, ale w sklepie internetowym mamy możliwość sprawdzenia ocen i opinii tych rolników, którzy już to wcześniej kupili.

Żniwa, żniwa i po żniwach

Po zakończeniu jesiennych prac polowych warto od razu przygotować sprzęt do zimy i kolejnego sezonu. Bogato zaopatrzony internetowy sklep rolniczy może być bardzo pomocny w skompletowaniu niezbędnych części zamiennych. Można pomyśleć o swoim podręcznym magazynie części, które najszybciej się zużywają. Składając większe zamówienie, można liczyć na korzystny rabat. Przez internet można zamówić części nietypowe, których uzyskanie w sklepie stacjonarnym byłoby niemożliwe. Wiarygodny sklep pomoże wybrać dobrej jakości zamienniki w korzystnej cenie. Pozwala również dokonać zwrotu niewykorzystanych części i nietrafionych zakupów nawet do 100 dni wiedząc, że spiętrzenie prac polowych nie jest dobrą okazją do odrywania się od zajęć i odsyłania produktów. Na stronach sklepów internetowych bywają dostępne blogi o tematyce rolniczej, zawierające wiele cennych porad i fora do wymiany doświadczeń. Zima jest dla rolnika okazją do poszerzenia fachowej wiedzy, planowania inwestycji i udoskonaleń w swojej pracy na najbliższe lata.