Oskarowa produkcja w ramach „Andromeda – kino, jakie znamy”

0
124
Kadr z filmu „Parasite”.

6 lipca o 18 odbędzie się projekcja oscarowego filmu „Parasite” w ramach cyklu „Andromeda – kino, jakie znamy”. Seans wyjątkowo odbędzie się w przestrzeni Teatru Małego. Projekcja jest niebiletowana, obowiązują jedynie wcześniejsze zapisy (32 780 32 03).

– Zgodnie z obietnicą dokonaną na początku epidemii wracamy do Was z długo wyczekiwanym, mocno oklaskiwanym i obsypanym wieloma Oscarami filmem „Parasite”, w reżyserii Bong Joon-ho. Z uwagi na sytuacje w jakiej znajdujemy się oraz dużą ilość obostrzeń związanych z organizacją wydarzeń kulturalnych, a przede wszystkim Waszym bezpieczeństwem, postanowiliśmy wyjątkowo przenieść projekcje filmu „Parasite” z Pasażu Kultury Andromeda do przestrzennej sali teatralnej Teatru Małego. Dzięki temu, przestrzegając wszystkich zaleceń i wytycznych dotyczących zagrożeń wynikających z epidemii wirusa SARS-CoV-2, zwiększymy ilość odbiorców filmu „Parasite”. Informujemy, że spotkanie przyjmie standardową formułę. A więc, przed seansem odbędzie się prelekcja poprowadzona jak zawsze przez znawcę kina Krzysztofa Ociepę, potem to co najważniejsze czyli seans filmowy, a na końcu dla wszystkich chętnych dyskusja dot. obejrzanego obrazu – zachęcają organizatorzy z Teatru Małego.

———-
„Parasite” to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.

„Parasite” to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać – biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków. Nowy film twórcy przebojów „Okja” i „Snowpiercer: Arka przyszłości” to wielki hit światowego kina i prawdziwy filmowy rollercoaster.

Źródło: Teatr Mały

Dodaj swój komentarz!

avatar