Nowa organizacja ruchu na ul. Serdecznej

1
465

Od poniedziałku (29.06) na skrzyżowaniu ul. Serdecznej z łącznikiem do ul. Oświęcimskiej obowiązuje nowa organizacja ruchu. Jest to efekt prowadzonej przebudowy.

Przebudowa skrzyżowania przy ulicy Serdecznej w Tychach (obok przejazdu kolejowego) wkroczyła w kolejny etap prac. Od dzisiaj (poniedziałek, 29-06) w tym miejscu obowiązuje nowa organizacja ruchu. Zostało wprowadzone łamane pierwszeństwo przejazdu na relacji Serdeczna (od strony ul. Towarowej) – łącznik do Oświęcimskiej. To oznacza, że pojazdy jadące ul. Serdeczną od ul. Strefowej będą musiały ustąpić pierwszeństwa przejazdu.

Należy dodać, że przebudowa skrzyżowania nie jest realizowane przez miasto, a przez zewnętrznego inwestora. Rozbudowa zakładu produkcyjnego przy ul. Serdecznej, łączy się bowiem ze zwiększeniem ruchu w tym rejonie, a co za tym idzie zaistniała konieczność dostosowania skrzyżowania do nowych warunków ruchu.

Finał wszystkich prac planowo ma mieć miejsce w połowie lipca. Obecnie trwa jeszcze przebudowa ścieżki rowerowej, roboty wykończeniowe oraz porządkowe. Kierowców prosimy o ostrożna jazdę i stosowanie się do znaków.

Źródło: MZUiM

1
Dodaj swój komentarz!

avatar
Inżynier
Inżynier

Od początku to skrzyżowanie miało być tak zaprojektowane i wybudowane jak to jest robione obecnie.