Uderzenia na światowym poziomie

0
276
Uczestnicy konkursu wraz z opiekunami i organizatorami. Fot. KP

Już po raz drugi odbył się Tyski konkurs pisania na komputerze zorganizowany przez Młodzieżową Radę Miasta oraz Stowarzyszenie Interinfo. Najlepszy wynik podczas całego konkursu uzyskał Mateusz Duraj czyli 5677 uderzeń i jest to osiągnięcie, które pozwala konkurować z najlepszymi zawodnikami na świecie. Nagrody rozdano w Andromedzie.

– Przede wszystkim bardzo się cieszę z frekwencji, do konkursu zgłosiło się ponad 80 osób i jest to wynik dwukrotnie większy niż w ubiegłym roku – rozpoczął rozdanie nagród Tomasz Budziosz przewodniczący MRM. – Ogromne zasługi dla organizacji ma pani Teresa Wawrzynek (prezes Interinfo), która jest trenerem pisania na komputerze i przygotowała dwa teksty dla naszych uczestników oraz ze stowarzyszeniem Interinfo zapewnili obsługę techniczną konkursu. Uczestnicy mieli za zadanie przez 10 minut pracować z każdym z tekstów. Do kwalifikacji braliśmy lepszy wynik. Zaskoczył nas Mateusz Duraj, który uzyskał wynik, jakiego nie powstydziliby się czołowi uczestnicy mistrzostw świata. Tym bardziej żałuję, że nie pojawił się osobiście odebrać nagrodę.

Z Tychów wywodzą się laureaci międzynarodowych konkursów w tym mistrzostw świata pisania na maszynie do pisania zwykłej, elektronicznej i komputerze. – Mam nadzieję, że również laureaci II Tyskiego konkursu pisania na komputerze dołączą do tego grona – życzyła Teresa Wawrzynek prezes stowarzyszenia Inferno. – Niestety program edukacji nie przewiduje wystarczającej ilości godzin bezwzrokowej nauki pisania na klawiaturze, przez co większość osób pracujących na klawiaturze nie posiada tej umiejętności. Inaczej wygląda sytuacji wśród ludzi młodych, ale już w skali europejskiej mają spore braki w stosunku do zagranicznych kolegów. Tym bardziej dziękuje Młodzieżowej Radzie Miasta i przede wszystkim jej przewodniczącemu Tomaszowi Budzioszowi za zainicjowanie konkursu i mam nadzieję, że sport pisania na komputerze rozwinie się w naszym mieście – dodała.

Dzięki uprzejmości sponsorów laureaci odebrali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego. – Nasz konkurs sponsorowali tyscy radni Magdalena Łuka oraz Michał Kasperczyk, tyska firma solve24.pl oraz firmy Progres i Krismix. Bez nich organizacja konkursu byłaby niemożliwa – zaznaczył przewodniczący MRM.

W konkursie zwyciężyli: kat. juniorzy młodsi: 1. Apolonia Swadźba (2470), 2. Szymon Broncel (2266), 3. Filip Witas (2250); kat. juniorzy: 1. Julia Pawlik (2543). 2. Karolina Paczuska (1980), 3. Natalia Makowska (1694); kat. seniorzy: 1. Mateusz Duraj (5677), 2. Aleksandra Szpura (2769).

 

Dodaj swój komentarz!

avatar