Dom w cenie mieszkania i to w kilka miesięcy? O czym warto wiedzieć gdy rozważamy wybudowanie domu.

0
192
Budowa własnego domu

W ostatnich miesiącach wiele osób zdało sobie sprawę jak wielką zaletą jest posiadanie domu choćby z niewielkim ogródkiem. Ograniczona możliwość przebywania w parkach i na terenach zielonych w czasie epidemii koronawirusa sprawiły, że wzrosło zainteresowanie zakupem gotowych domów lub działek pod budowę domu. Wiele osób zdziwiło się, że kupno działki i budowa domu okazują się porównywalne cenowo do zakupu większego mieszkania w bloku.

Projekt domu

Wiele osób obawia się jednak wszelkich formalności związanych z budową domu oraz samej budowy. Znalezienie ekip budowlanych, pilnowanie jakości i kosztów oraz wizja ciągnącej się miesiącami lub latami budowy potrafią skutecznie zniechęcić przed podjęciem decyzji o budowie domu. Pytanie czy budowa domu musi zawsze wiązać się z problemami?

Dowiedz się jak wyglądają formalności związane z budową domu https://jwbudownictwo.com/artykuly/jak-budujemy-1

Budowa własnego domu

Na rynku działają profesjonalne firmy zajmujące się kompleksowo budową domu. Firmy te wykorzystując swoje doświadczenie, znajomość rynku oraz korzystne warunki zakupu materiałów często są w stanie przedstawić klientom konkurencyjne cenowo oferty oraz pomoc w załatwieniu wszelkich formalności. Dodatkową korzyścią są zawarte w umowie z góry określone koszty oraz terminy realizacji poszczególnych etapów budowy. Jako klienci możemy zyskać fachowe doradztwo i pomoc w wyborze optymalnych rozwiązań dostosowanych do naszych potrzeb i możliwości finansowych.

Warto dodać, że istnieją technologie pozwalające na przyspieszenie procesu budowy domu.

W ostatnich latach coraz bardziej popularne stają się domy z keramzytu. Keramzyt to wypalone kuleczki gliny o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych i akustycznych, stwarzające atmosferę budynku zbliżoną do domów z cegły. Materiał ten ma bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie ogólnym ze względu na swoje niewątpliwe zalety.

Domy z keramzytu z powodzeniem budujemy od kilkunastu lat, przy czym technologia jest znana i stosowana w Europie od blisko pół wieku. Na budowę przyjeżdżają gotowe, wyprodukowane pod dany projekt w fabryce prefabrykowane ściany keramzytobetonowe, z wbudowanymi rozprowadzeniami instalacji elektrycznej, o gładkiej powierzchni nie wymagającej tynkowania. Dzięki temu możemy wybudować dom do stanu deweloperskiego w zaledwie kilka miesięcy. Jesteśmy w stanie wybudować z prefabrykatów keramzytowych niemal każdy dom wg. projektu gotowego lub indywidualnego mówi inż. Łukasz Jagoda – prezes firmy JW Budownictwo z Katowic.

Projekt domu

Okazuje się, że budowa własnego domu i to w zaledwie kilka miesięcy nie musi pozostawać w sferze marzeń. Możliwość powierzenia budowy profesjonalnej firmie jest warta wzięcia pod uwagę, szczególnie, że wycenę otrzymujemy gratis.

Zobacz wyceny budowy przykładowych domów https://jwbudownictwo.com/projekty

Dodaj swój komentarz!

avatar