Bieg w Noc Kupały

0
541
Fot. Włodzimierz Chrzanowski

Ponad 400 zapisanych biegaczy z przeszło 100 miast weźmie udział w wirtualnej edycji Biegu Świętojańskiego, który odbywa się od 23 czerwca do 7 lipca. Jest to wspólna inicjatywa Perfekt Planu i Underground Pubu wraz z Rozrywkową Organizacją Kulturalno-Charytatywną ROCK w słusznej sprawie.

Pierwsza edycja biegu odbyła się w roku ubiegłym pod szyldem Tyskiego Biegu Świętojańskiego. W tym roku przewidziane są kategorie: bieg na 6,5 km, bieg na 10 km, marsz Nordic Walking na 6,5 km, bieg w parach (bez podziału na płeć), biegi dla dzieci na dystansie 200, 400 i 800 m.

– Z oczywistych względów postanowiliśmy przenieść bieg do sieci i zorganizować ogólnopolskie wydarzenie, stąd skróciliśmy nazwę do Biegu Świętojańskiego. Każdy uczestnik ma za zadanie pokonać dystans, na który zapisał się podczas rejestracji do zawodów (na stronie). Swój bieg może rejestrować dowolnym urządzeniem rejestrującym czas i pokonaną trasę. Ważne, aby była możliwość przesłania zdjęcia/zrzutu ekranu pokazującego bieg z widocznym dystansem i czasem. Po ukończeniu biegu biegacz przesyła swój wynik, wypełniając udostępniony przez nas formularz. Dla każdego uczestnika przewidziany jest pakiet startowy oraz medal za ukończenie dystansu. Klasyfikacja będzie przeprowadzona wśród osób, które jako pierwsze dostarczą materiały dokumentujące pokonany dystans – tłumaczy założenia biegu Daniel Gwóźdź jeden z organizatorów.

Ponadto prowadzona zostanie klasyfikacja wśród uczestników w przebraniach oraz z wiankami świętojańskimi. Osoby, które chcą wziąć udział w rywalizacji, mają obowiązek w czasie trwania zawodów przebiec trasę w przebraniu lub w wianku, następnie opublikować swoje zdjęcie na fanpage’u Biegu. Aż 10 uczestników, których fotografie osiągną największą liczbę reakcji, otrzymają nagrody rzeczowe.

Bieg organizowany jest wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji pod Patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby.

Dodaj swój komentarz!

avatar