Czy warto postawić na dom modułowy?

0
131
Dom modułowy - czy warto postawić?

Na budowę domu modułowego najczęściej decydują się osoby, które nie chcą tracić kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu miesięcy na postawienie nieruchomość z wykorzystaniem przestarzałych metod. Jednocześnie nie każdy, kto marzy o własnym domu, jest przekonany do domów prefabrykowanych. Nie chodzi jednak o jakieś ukryte wady takiego rozwiązania, ale o zwyczajny brak wiedzy na ten temat.

  1. Najważniejsze zalety domu modułowego
  2. Dlaczego warto postawić na dom prefabrykowany?
  3. Prosty sposób na skrócenie czasu budowy domu

Przygotowaliśmy więc zestawienie najważniejszych informacji, z których dowiesz się, co wyróżnia domy modułowe. Powinien się z nimi zapoznać każdy, kto myśli o rozpoczęciu prac budowlanych, gdyż dzięki temu można łatwo sprawdzić, czy to rozwiązanie będzie atrakcyjne.

Dom modułowy to nic innego jak budynek, który stawia się z gotowych elementów. Są one produkowane w specjalnych fabrykach, skąd wywodzi się nazwa dom prefabrykowany. Produkowane elementy to przede wszystkim stropy oraz ściany, ale w razie potrzeby istnieje również możliwość zamówienia prefabrykowanych drzwi, okien lub parapetów. Po zakończeniu produkcji elementy dostarczane są na miejsce budowy.

Dzięki temu pracownicy zajmujący się postawieniem domu nie muszą tracić czasu na mozolne murowanie ścian, tylko mogą skorzystać z gotowych elementów. Najważniejszą zaletą takiego rozwiązania jest ogromna oszczędność czasu. To jednak nie wszystko, gdyż wybierając dom modułowy, możesz zrezygnować z zatrudnienia inspektora nadzoru, co przekłada się na dodatkowe oszczędności. Za wybraniem rozwiązania modułowego przemawia również to, że prace prowadzone z wykorzystaniem tej technologii nie są uzależnione od aktualnej pogody. Za składanie domów prefabrykowanych odpowiadają specjaliści, którzy mają wieloletnie doświadczenie w tego typu pracach. Tym samym można znacznie ograniczyć ryzyko, że podczas budowy domu dojdzie do popełnienia błędów, których usunięcie byłoby kosztowne i wymagało przeprowadzania skomplikowanego remontu. Takie rzeczy najczęściej zdarzają się przy budowie domu w tradycyjny sposób.

Wybierając dom prefabrykowany, można pokusić się również o zamówienie gotowych fundamentów. Skróci to czas budowy całego domu, a przy okazji zabezpieczy przed ryzykiem błędnego położenia fundamentów. Inwestycja w dom modułowy polecana jest przede wszystkim osobom, które nie mają czasu lub pieniędzy, aby wybudować dom w tradycyjny sposób. Przykładem może być sytuacja, gdy konieczne jest szybkie zmienienie miejsca zamieszkania, a ktoś nie chce ponosić kosztów związanych z wynajmem, tylko od razu woli zamieszkać we własnym domu.

Klienci, którzy nigdy wcześniej nie mieli okazji zapoznać się z technologią budowania domów modułowych, są zaskoczeni tym, jak łatwo można spełnić marzenie o posiadaniu własnej nieruchomości. Jeżeli ktoś posiada już działkę budowlaną, może od razu zając się załatwieniem formalności i wybraniem projektu. Wówczas pozostanie tylko poczekać na dostawę elementów prefabrykowanych i zlecenie ich montażu doświadczonej firmie. Przy okazji można zamówić wykonanie dodatkowych prac związanych z wykończeniem nowego domu, dzięki czemu na wiele lat będzie można zapomnieć o jakichkolwiek remontach. Nie trzeba się również martwić o jakość i trwałość domu prefabrykowanego. Gwarancja udzielana przez wykonawców sięga nawet kilkudziesięciu lat, co najlepiej świadczy o niezawodności takiego rozwiązania.

Dodaj swój komentarz!

avatar