Gonili świetlika i zebrali 11 tysięcy 

0
278
Fot. Bieg Charytatywny Dogonić  Świetlika

Bieg charytatywny Dogonić Świetlika odbył się – jak większość imprez kulturalnych i sportowych w ostatnim czasie – wirtualnie. Mimo to Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo zebrała 11 tysięcy zł na budowę sali rehabilitacyjnej.

Pierwszy charytatywny bieg „Dogonić świetlika” miał pierwotnie odbyć się w Parku Suble, a dodatkowo przy SP nr 17 miały być rozegrane biegi dziecięce. Gdy stało się jasne, że grupowa impreza nie może się odbyć, organizatorzy postanowili nie odwoływać biegu, lecz zmienić jego formułę.

By wziąć udział w biegu należało wykupić pakiet startowy, a potem 16 maja biegać lub ćwiczyć przez 30 minut w dowolnym (bezpiecznym) miejscu, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, nie naruszając obowiązujących ograniczeń. Zdjęcia ze swoich „biegów” uczestnicy publikowali na facebooku, oznaczając hasztagiem #dogonicswietlika lub publikowali na stronie wydarzenia (Dogonić Świetlika).

Zaletą tego rozwiązania było to, że bieg mógł odbyć się nie tylko na Sublach, ale w każdym miejscu na świecie. W zawodach wzięło udział 600 osób, udało się zebrać ponad 11 000 tysięcy złotych.

– Dziękujemy wszystkim sponsorom, wolontariuszom, mediom i przede wszystkim uczestnikom Pierwszego Charytatywnego Biegu „Dogonić Świetlika”, którzy tak licznie dołączyli do tego wydarzenia. Budowa sali rehabilitacyjnej zbliża się wielkimi krokami – mówi prezes Fundacji Natasza Godlewska.

Organizatorem biegu była Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo w Tychach we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 17 w Tychach oraz wolontariuszami Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Mikołaja Kopernika w Tychach

 

Zdjęcie: Facebook/ Bieg Charytatywny Dogonić  Świetlika

Dodaj swój komentarz!

avatar