„Miniatura o Ciszy” – koncert piosenek Jonasza Kofty

0
189
Mat. pras. Teatr Mały

Od kilku lat maj w tyskiej kulturze to czas spotkania z literaturą, uwrażliwienia na piękno słowa mówionego i najciekawsze zjawiska językowe ostatnich dekad, a wszystko to za sprawą LOGOS FEST. Pomimo braku możliwości spotkania się z widzem twarzą w twarz, Teatr pragnie przybliżyć publiczności strofy kolejnego wyjątkowego autora, a tym samym przygotować odbiorców na realizację festiwalu w pełnej jego formule jesienią, bez względu na to, czy będzie mogło stać się to w formie tradycyjnej, czy w przestrzeni wirtualnej. 22 maja o 18:00 zostanie udostępniony koncert „Miniatura o Ciszy” na kanale YouTube Teatru Małego.

 

– W ramach Archiwum LOGOS FEST przypominamy dorobek artystyczny festiwalu, wykonania utworów autorstwa między innymi: Osieckiej, Grechuty, Młynarskiego i Przybory. A już w najbliższy piątek, 22 maja, w dniu, w którym pierwotnie miała mieć miejsce kulminacja tegorocznej edycji LOGOS FEST zapraszamy na zrealizowany online program artystyczny pt. „Miniatura o ciszy”, w którym usłyszycie i te najbardziej rozpoznawalne utwory poety jak „Jej portret” czy „Pamiętajcie o ogrodach”, i te wchodzące w krąg tak zwanej piosenki popularnej jak „Wakacje z blondynką” i „Do łezki łezka”. Nie zabraknie również tekstów, w których Kofta jawi się poetą z krwi i kości, takich jak „Popołudnie”, „Trzeba marzyć”, „Koniec dnia”, czy „Song o ciszy” do tytułu którego nawiązuje nazwa tego koncertu. To utwór, którego strofy dziś brzmią wyjątkowo dojmująco – zachęcają organizatorzy.

W programie usłyszeć można dotychczasowych wykonawców koncertów galowych LOGOS FEST, związanych z tyską sceną – Klaudię Walencik, Krzysztofa Kulbickiego i Pawła Drzewieckiego – pomysłodawcę i dyrektora artystycznego festiwalu. Tradycją „LOGOSOWYCH” produkcji jest również zapraszanie wyjątkowych gości, którymi w tym roku będą Iwona Loranc i Andrzej Poniedzielski.

 

Koncert „Miniatura o ciszy” jest inauguracją projektu proLOGOS – Festiwal Słowa On-line, który będzie współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura w sieci”.

Źródło: Teatr Mały

 

Dodaj swój komentarz!

avatar