Elektryczna maszynka do golenia, czyli sposób by golenie nie było przykrym obowiązkiem

0
91
Elektryczna maszynka do golenia

Czy maszynka do golenia może zmienić życie mężczyzny? Tak. O ile będzie dobrze dobrana i nie będzie to maszynka ręczna. Poznaj zalety elektrycznych maszynek do golenia.

Dlaczego mężczyźni noszą brody?

Wbrew pozorom nie tylko dlatego, że są aktualnie modne. Broda to jeden ze sposobów na uniknięcie codziennego golenia się. To czynność, która, chociaż trwa zaledwie kilka minut, nie jest przez mężczyzn lubiana. Powodów jest wiele, od porannego braku czasu, do źle dobranego sprzętu do golenia. Nietrudno zgadnąć, że jeśli golenie ma skończyć się draśnięciami, skaleczeniami, niedokładnościami, to mężczyzna będzie podświadomie szukał sposobu, żeby się w ogóle nie golić. Dla porównania brodę można przycinać raz w tygodniu, przez resztę dni praktycznie nie poświęcając jej w ogóle czasu.

Jak zachęcić mężczyznę do golenia?

Mężczyźni unikają czynności, których wykonywanie jest dla nich przykre. Jeśli tylko mogą coś skreślić z listy żmudnych obowiązków, chętnie to robią. Inaczej będzie w sytuacji, w której golenie stanie się przyjemnością. Wówczas mogą się golić nawet kilka razy dziennie.

Argument w stylu: „Bez brody wyglądasz lepiej” nie jest tak przekonujący, jak dobra maszynka do golenia. Najlepiej elektryczna.

Maszynka do golenia – dlaczego elektryczna jest lepsza od tradycyjnej?

Bezpieczeństwo golenia. Tu maszynka elektryczna wygrywa w przedbiegach. Jej ostrza są odpowiednio zabezpieczone, nawet nieuważne i pospieszne golenie nie będzie skutkowało licznymi skaleczeniami, jak to ma miejsce w przypadku golenia się tradycyjną golarką, czyli po prostu żyletką.

Szybkość. Kolejny punkt dla maszynki elektrycznej. Goli nie tylko bezpiecznie, ale i szybko.

Dokładność. Ruchome głowice elektrycznych maszynek do golenia ułatwiają precyzyjne golenie w trudno dostępnych miejscach. Dobre dopasowanie do krzywizny twarzy powala dokładnie golić linię brody. Z tradycyjną golarką nie jest tak łatwo. Wystarczy jeden nieostrożny ruch lub drżenie ręki, by na męskiej twarzy pojawiła się kropla krwi.

Uniwersalność. Golarką elektryczną można się golić w każdych warunkach, zwłaszcza gdy jest akumulatorowa. Golarka ręczna wymaga dostępu co najmniej do wody, a jeszcze lepiej, gdy pod ręką znajdzie się krem lub mydło go golenia.

Cena. Tu można poczuć się zaskoczonym, bo na pewno jedna maszynka ręczna jest tańsza od jednej maszynki elektrycznej. Jednak przy takich zakupach nie można patrzeć na cenę jednostkową. Jedna maszynka elektryczna może służyć wiele lat, a jedną ręczną golarką można się golić maksymalnie tydzień, o ile jest bardzo dobrej jakości. W dłuższym czasie wydatki na golarki ręczne i dobrane do nich kosmetyki wielokrotnie przewyższą cenę elektrycznej maszynki do golenia.

Ekologia. Zanim jedna elektryczna maszynka do golenia stanie się elektrośmieciem, z plastikowych maszynek jednorazowych uzbiera się wysoka góra odpadów.

Czym kierować się przy wyborze maszynki do golenia?

Na pewno liczy się ergonomiczna obudowa z gumowaną rączką, co zabezpiecza maszynkę przed wyślizgiwaniem się z dłoni. Niezbędne będą ruchome głowice, aby golić szybko i dokładnie. Zasilanie sieciowo-akumulatorowe to kolejny plus, bo pozwala golić się nawet tam, gdzie nie ma dostępu do prądu, np. pod namiotem. Przydatny jest też wskaźnik ładowania.

Więcej na ten temat można przeczytać w artykule: Elektryczna maszynka do golenia – jak wybrać najlepszy model?

Dodaj swój komentarz!

avatar