Czym są pożyczki dla młodych?

0
94
Pożyczki / Kredyty dla młodych

Wchodzisz w okres dojrzałości i zastanawiasz się, czy możesz wziąć swoją pierwszą pożyczkę. Wejdź tutaj, aby sprawdzić m.in. na co uważać szukając pożyczki. Po więcej informacji zerknij na stronę: https://pozyczkiod18lat.pl/.

Czym jest pożyczka dla młodych?

Pożyczka dla młodych jest dostępna dla osób, które stały się pełnoletnie. Pożyczkodawcy ponoszą często ryzyko związane z udzieleniem pożyczki. Dlaczego? Młoda osoba najczęściej nie posiada historii kredytowej, ani nie osiąga regularnego dochodu, dodatkowo ma krótki staż pracy i sytuacja na rynku pracy takiej osoby jest dość niestabilna. Nawet osoby, które nie posiadają zdolności kredytowej, mogą się starać o pożyczkę, muszą być jednak one przygotowane na gorsze warunki.

Na co zwrócić uwagę podczas brania pożyczki?

Decydując się na pożyczkę, należy zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii. Pierwszą z nich jest wiarygodność firmy. Warto przeanalizować informacje zawarte na stronie internetowej tj. siedziba firmy, czy dokładne zapoznanie z ofertą.

Kolejną kwestią jest dokładne przeczytanie warunków umowy oraz opłat związanych z udzieleniem pożyczki. Prócz oprocentowania pożyczki należy również zwrócić uwagę na RRSO czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. To RRSO wskazuje, jaką kwotę w rzeczywistości będziemy musieli oddać.

Decydując się na pożyczkę od 18 lat należy również sprawdzić sposób spłat. Co to oznacza? Jak długo należy spłacać zobowiązania, jakie są teoretyczne opłaty za opóźnienia w spłacie oraz czy nie ma dodatkowych opłat, jak np. za wizytę osoby odbierającej oddawane pieniądze.

Jakie kryteria muszą zostać spełnione?

Aby osoba mogła starać się o pożyczkę musi spełniać kilka warunków:

  • musi posiadać polskie obywatelstwo,
  • posiadać stały adres zamieszkania na terenie kraju,
  • musi mieć stabilną sytuację finansową.

Dodatkowo, jeżeli pełnoletni będzie chciał wziąć pożyczkę przez internet, może zostać poproszony o podanie rachunku bankowego w formie konta osobistego oraz o aktualny numer telefonu. Pomimo wielu plotek faktem jest, że nie potrzebne są żadne inne dokumenty prócz dowodu osobistego.

Pożyczka najczęściej jest udzielana w czasie nie dłuższym niż 15 minut. Wyjątkiem są godziny niepracujące firmy pożyczkowej. Pożyczki od 18 lat są udzielane głównie za pośrednictwem internetu. Dzięki temu również nie są wymagane zbędne formalności.

Ranking pożyczek od 18 lat

Ze względu na rosnącą liczbę pożyczek dla młodych, został stworzony specjalny ranking. Uwzględnia on takie kryteria jak:

  • maksymalna kwota pożyczki,
  • okres spłaty – od kilkudziesięciu dni do nawet kilkudziesięciu miesięcy,
  • czas wypłaty – zwykle 15 minut,
  • dodatkowe promocje jak np. pierwsza pożyczka gratis.

W pierwszej trójce rankingu znalazły się takie formy jak: szybka gotówka, Wonga oraz halopożyczka. Poza podium z możliwościami pożyczki dla młodych są m.in.: LIME, alegotówka, Solven, freezl.pl, Provident, hapipożyczki, czy SuperGROSZ.

Ranking jest przedstawiony w oparciu o kryteria: niskich kosztów pożyczki, elastycznej oferty, minimum formalności oraz błyskawicznej decyzji kredytowej. Co ważne, ze strony pozyczkiod18lat.pl można bezpośrednio przejść na strony pożyczkodawców i przejrzeć dokładnie oferty firm.

Pożyczka da studentów

Wśród ofert pożyczkodawców można odnaleźć również te dedykowane studentom. W przypadku, gdy osoba studiująca ma dochody racji posiadanej umowy o pracę lub innej formy zatrudnienia akceptowalnej przez pożyczkodawcę spokojnie może liczyć na pozytywną odpowiedź. Innym przypadkiem jest również regularny wpływ ze stypendium studenckiego np. za dobre wyniki w nauce.

Zdecydowalibyście się na taki kredyt dla młodych?