Jak legalnie typować wyniki hokeja?

2
122

Tychy to miasto z ogromnymi tradycjami hokejowymi – GKS czterokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski, a w sezonie 2015/2016 zajął III miejsce w Pucharze Kontynentalnym. Kibice hokeja z Tych mogą nie tylko wspierać swój zespół dopingiem podczas meczów, ale także typować ich wyniki u legalnych bukmacherów.

Początki hokejowego GKS-u Tychy sięgają 1956 r. – wówczas powstała sekcja hokejowa Górnika Murcki, która w 1971 r. po połączeniu się z Górnikiem Wesoła oraz Polonią Tychy, utworzyła GKS Tychy.

Od tego czasu hokeiści z Tych zapisali piękną kartę w historii tej dyscypliny w Polsce. W 2005, 2015, 2018 oraz 2019 r. zdobyli mistrzostwo Polski. Mają na koncie aż dziewięć wicemistrzostw oraz sześć trzecich miejsce. Ośmiokrotnie wywalczyli Puchar Polski, trzykrotnie – Superpuchar Polski. GKS Tychy cztery razy reprezentował nasz kraj w rozgrywkach międzynarodowych – w sezonie 2015/2016 zajął nawet trzecie miejsce w Pucharze Kontynentalnym.

Przez lata barw GKS-u Tychy bronili najlepsi polscy hokeiści, wielokrotni reprezentanci naszego kraju. W Galerii Sław GKS-u znajduje się obecnie trzech zawodników, których numery zastrzeżono. Nr 6 zarezerwowany jest dla Henryka Grutha, wybitnego hokeisty z lat. 80. Nr 14 zastrzeżono dla Krystiana Woźnicy, a 21 – dla Mariusza Czerkawskiego, który później zrobił karierę w amerykańskiej lidze hokejowej NHL.

Zakłady bukmacherskie na mecze hokeja – jak grać legalnie?

Hokej jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Nic więc dziwnego, że zakłady na mecze hokejowe – zarówno w lidze NHL, polskiej lidze hokeja (w tym oczywiście mecze GKS-u Tychy), a także w ramach rozgrywek międzynarodowych czy mistrzostw świata – znajdują się w ofercie wszystkich legalnych bukmacherów w naszym kraju. – W ofercie legalnych firm bukmacherskich możemy znaleźć nie tylko typy na zwycięzcę danej rywalizacji, ale także szereg interesujących podtypów, podkręcających dodatkowo emocje podczas hokejowej rywalizacji. Do najchętniej obstawianych zakładów bukmacherskich na hokej należą gry na dokładną liczbę bramek w spotkaniu, zakład na rezultaty poszczególnych tercji, typowanie, kto zdobędzie pierwszą bramkę, a także zakład na zwycięstwo z handicapem – pisała Magda Stępień, ekspertka portalu LegalSport.pl zajmującego się analizą rynku zakładów bukmacherskich w Polsce (więcej w artykule TUTAJ).

Osoby, które chciałyby spróbować swoich sił w typowaniu hokeja powinny jednak pamiętać, aby robić to legalnie. Co to znaczy? Zgodnie z znowelizowaną ustawą hazardową, od 1 kwietnia 2017 r. w Polsce mogą legalnie działać jedynie firmy bukmacherskie posiadające licencję Ministerstwa Finansów. Aby ją otrzymać, bukmacher musi posiadać siedzibę na terenie Polski, mieć opracowany regulamin odpowiedzialnej gry, opłacać w naszym kraju 12% podatku obrotowego, a także weryfikować wiek i tożsamość graczy – tak aby z ich usług korzystały jedynie osoby pełnoletnie.

Zmiany w prawie miały kilka celów. Pierwszym było uporządkowanie segmentu gier hazardowych w naszym kraju. Drugim – zwiększenie wpływów budżetowych z tytułu podatku od gier i zakładów. Trzecim – ochrona graczy przed negatywnymi skutkami hazardu. Niestety, mimo obowiązujących przepisów i zagrożenia wysokimi karami finansowymi, niektórzy zagraniczni bukmacherzy próbują omijać prawo i nadal oferują polskim graczom swoje zakłady, przede wszystkim przez strony internetowe. Takie witryny trzeba koniecznie omijać – korzystanie z usług bukmacherów bez licencji ministerstwa może się skończyć grzywną również dla gracza!

Jak więc typować hokeja legalnie? Po pierwsze warto odwiedzić stronę internetową ministerstwa finansów – znajduje się tam lista bukmacherów posiadających koncesję uprawniającą do oferowania zakładów drogą internetową i/lub w lokalach stacjonarnych. Można sprawdzić, czy witryna danego bukmachera nie została umieszczona w rządowym Rejestrze Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. Właściwie każdy legalny bukmacher na swojej stronie wyraźnie informuje, że posiada wymagane zezwolenia, a nawet umieszcza ich skany – warto poszukać takich informacji. Znowelizowana ustawa hazardowa dała też bukmacherom możliwość reklamowania się np. w trakcie spotkań drużyn, które sponsorują. Jeśli więc na strojach hokeistów widnieje logo firmy bukmacherskiej, można bez obaw założyć, że funkcjonuje ona legalnie. Korzystając z oferty legalnych zakładów mamy pewność, że nie grożą nam żadne kary oraz, że wygrywając sporą sumę – na pewno ją otrzymamy. Wypłacalność bukmacherów jest bowiem także jednym z aspektów koniecznych do uzyskania licencji.

2
Dodaj swój komentarz!

avatar
kibiculka
kibiculka

Ha ja zawsze stawiam dwa zakłady – jeden na wygraną GKS Tychy a drugi na przegraną bp jak przegrają to na pocieszenie ja wygrywam 😀

andrzej
andrzej

a jak bedzie remis?