Wiadukt na ulicy Mikołowskiej zawężony

1
1691

Ważna informacja dla kierowców poruszających się droga krajową numer 44. Wiadukt biegnący nad torami PKP na tyskim odcinku tej trasy (dokładnie na ul. Mikołowskiej) zostanie zawężony dla kierunku Tychy-Mikołów. Zlecenie zmiany organizacji ruchu zostało już przekazane do realizacji i aktualnie trwa malowanie oznakowania poziomego.Decyzja ta wynika z ekspertyzy przeprowadzonej na wskazanie Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Przypomnijmy, że od końca grudnia minionego roku zawężony jest wiadukt na ul. Mikołowskiej biegnący nad torami PKP w kierunku Tychów. Tam obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h, a ruch odbywa się po jednym pasie w części środkowej jezdni. Niebawem podobna zmiana zostanie wprowadzona na obiekcie po przeciwnej stronie drogi – w kierunku Mikołowa. Drugi wiadukt zostanie zawężony w taki sam sposób (jeden pas na środku obiektu), z tą różnicą, że dopuszczalna prędkość poruszania się pojazdów wyniesie 40 km/h.

Od kiedy zmiany?

Zlecenie zmiany organizacji ruchu na drugim wiadukcie zostało już przekazane do realizacji, niemniej jednak termin wykonania robót, a co za tym idzie faktycznego zawężenia, nie jest jeszcze znany. Kierowców prosimy zatem o stosowanie się do znaków i o bieżące śledzenie komunikatów o utrudnieniach w ruchu na stronie internetowej MZUiM.

Dlaczego?

Zmiany organizacji ruchu na obu obiektach są wynikiem ekspertyz stanu technicznego, jakie zostały wykonane na wskazanie Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Wynika z nich, że nośność wiaduktów przeznaczona była na 30-tonowe obciążenie. Przez lata tonaż ten był wystarczający, niemniej jednak obecnie wraz ze wzrostem ruchu samochodów ciężkich poruszających się tą trasą, faktyczne obciążenie wiaduktów uległo zwiększeniu. Z tych powodów, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników ruchu, zadecydowano o konieczności zawężenia obiektów z dwóch pasów ruchu do jednego. Ich stan techniczny będzie w dalszym ciągu monitorowany.

Źródło: MZUiM
 

1
Dodaj swój komentarz!

avatar
Andrzej
Andrzej

Do kiedy będą obowiązywały ograniczenia? Zwężenie na tym wiadukcie będzie powodowało znaczne utrudnienia w tym rejonie.