Karnawałowy spektakl z niespodziankami 

0
148

Teatr Mały w Tychach zaprasza w najbliższą niedzielę (9 lutego) na spektakl karnawałowy “Sługa dwóch panów” – znakomitą komedię Carla Goldoniego w reżyserii Tadeusza Bradeckiego z Teatru Dramatycznego z Warszawy. Na scenie pojawi się blisko dwudziestu wykonawców, a widzowie mogą liczyć na lampkę szampana i… opiekę nad dziećmi, którą na czas spektaklu zapewni teatr.

“Sługa dwóch panów” to propozycja w sam raz na karnawał. Mamy tu wszystko, co najlepsze: tempo jak w rollercoasterze, wyraziste gesty, taniec, śpiew, skąpego Pantalone, przemądrzałego Dottore i romantycznych kochanków. Motorem napędzającym intrygę jest Arlekin (w tej roli Krzysztof Szczepaniak), który służąc dwóm panom jednocześnie miesza polecenia, zdradza sprawy wymagające dyskrecji i komplikuje bieg zdarzeń.

Karnawałowo i charytatywnie

Już samo przedstawienie gwarantuje wyśmienitą zabawę. Ale Teatr Mały przygotował dodatkowo kilka towarzyszących temu wydarzeniu atrakcji. Karnawałowy nastrój zapanuje już we we foyer teatru, gdzie publiczność będzie mogła zakupić piękne karnawałowe maski, przygotowane przez podopiecznych Ośrodka Św. Faustyny w Tychach, podczas plastycznych warsztatów jakie odbędą się w Pasażu Kultury Andromeda. Dochód ze sprzedaży masek zasili konto ośrodka i wspomoże jego podopiecznych.

Ponadto po spektaklu widzowie zostaną poczęstowani lampką szampana.

Niania w teatrze

Przy okazji spektaklu “Sługa dwóch panów” Teatr Mały rusza z nową propozycją: warsztatów Teatroniani. To specjalna propozycja dla rodziców, którzy z uwagi na brak opieki nad pociechami, rezygnują z obejrzenia spektaklu. Teatroniania to oferta warsztatów dla dzieci w wieku 5-13 lat, które odbywają się w teatrze w godzinach trwania spektaklu. Rodzice przychodzą zobaczyć przedstawienie, a dzieci zostawiają pod opieką pedagogów teatralnych, którzy wypełnią im czas zabawą i ciekawymi zajęciami twórczymi. Pilotażowe warsztaty Teatroniani odbędą się 9 lutego, właśnie podczas spektaklu “Sługa dwóch panów”. Dzieci będą tworzyć atrybuty karnawałowe.

Bilety na Teatronianię są do nabycia w kasie teatru, w cenie 15 zł. Jest to oferta tylko dla dzieci osób przebywających na spektaklu. Liczba miejsc jest ograniczona.

Spotkanie z reżyserem

Oprócz wymienionych już atrakcji, tuż przed przedstawieniem w Pokoju Edukacji Twórczej Teatru Małego będzie można spotkać się z reżyserem “Sługi dwóch panów” – Tadeuszem Bradeckim. Będzie to okazja do rozmowy nad kondycją współczesnego aktorstwa, a także kierunkami rozwoju sztuki scenicznej. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Aktor w DIALOGU”, a poprowadzi je Paweł Drzewiecki – dyrektor Teatru Małego i pomysłodawca cyklu.

Jest to propozycja dla osób zainteresowanych teatrem także “od kuchni”. Warto dodać, że spotkanie będzie transmitowane na kanale YouTube Teatru Małego. Tak więc kto nie będzie mógł uczestniczyć w nim osobiście, może śledzić transmisję w Internecie.

***

Teatr Mały zaprasza
9 lutego 2020
godz. 18.00

Scena Konesera: Spektakl karnawałowy “Sługa dwóch Panów” Carlo Goldoniego. Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy.

Przed spektaklem będzie możliwość zakupu masek karnawałowych. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rzecz Ośrodka św. Faustyna. Po spektaklu – lampka szampana. Bilety: 80 zł.

Teatroniania

W trakcie trwania spektaklu odbędą się warsztaty dla dzieci Teatroniania. Oferta przeznaczona dla dzieci widzów, którzy obejrzą spektakl “Sługa dwóch Panów”. Bilety: 15 zł.

godz. 17.00 Aktor w DIALOGU – spotkanie z reżyserem spektaklu Tadeuszem Bradeckim. Pokój Edukacji Twórczej. Wstęp wolny

Dodaj swój komentarz!

avatar