Tyski klub judo podsumował starty w 2019 roku

0
342

Zawodniczki i zawodnicy UKS Ippon Tychy wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Judo „Pokonujemy Granice” w Bielsku-Białej i przywieźli pięć medali.

W zawodach wystartowało 1.100 reprezentantów kilkudziesięciu klubów z Polski, Czech, Słowacji, Rosji, Ukrainy, Islandii, Irlandii, Niemiec, Węgier, Austrii i Holandii. Jak stwierdziła trener tyskich judoków Urszula Bożek, turniej stał na bardzo wysokim poziomie i w każdej kategorii wagowej stoczono wiele bardzo wyrównanych walk. Złoty medal dla UKS Ippon zdobyła Sandra Mokry, srebrne przywieźli Piotr Szczerba i Zofia Jarosińska, a brązowe: Nadia Sroka i Aleksander Żurawski.

Klub podsumował także starty w 2019 r. Zawodniczki i zawodnicy zdobyli łącznie 272 medali, w tym: 102 złote, 71 srebrnych oraz 99 brązowych. Drużynowo UKS Ippon wywalczyła 9 pucharów, może pochwalić się trzema medalami mistrzostw Polski: dwoma w kat. młodziczek – złotym drużynowo i brązowym indywidualnie, a także brązowym krążkiem wśród juniorów młodszych (drużynowo). Z kolei z mistrzostw Śląska ekipa przywiozła złoto wśród juniorek młodszych i srebro w kat. młodziczek.