Najlepsza pożyczka pozabankowa – czyli jaka?

0
603
Czerwona Skarbonka

Znaczna część próbuje w taki sposób zarządzać swoim budżetem aby nie być zmuszonym do pożyczania pieniędzy. Pojawiają się jednak czasem nieprzewidziane sytuacji wymagające nagłych wydatków, których poniesienie będzie możliwe wyłącznie z pomocą zewnętrznego źródła finansowania. Opcji jest wiele – można zapożyczyć się u rodziny, wziąć kredyt w banku lub szybką pożyczkę.

Pierwsza pożyczka 0%

W ofercie banków, raczej próżno szukać możliwości pożyczenia pieniędzy z promocyjnym oprocentowanie 0% nawet w przypadku pierwszego kredytu na niedużą kwotę. Istnieje jednak wiele firm pożyczkowych na rynku, które tego typu promocję oferują swoim klientom. Dla tego typu firm jest do doskonała metoda, aby przekonać klientów do ponownego skorzystania z oferty w przyszłości.

Ważne jest jednak aby przestrzegać terminy spłaty zadłużenia. W przypadku niewywiązania się z warunków udzielenia pożyczki, pożyczkodawca z pewnością zostanie obarczony dodatkowymi kosztami.

Porównywarka ofert pożyczek online

Aby skorzystać z możliwie najkorzystniejszej oferty, warto użyć z narzędzia w postaci porównywarki chwilówek, zawierającej wszystkie oferty na rynku. Np. takiej dostępnej na stronie Czerwonej Skarbonki:
https://www.czerwona-skarbonka.pl/tanie-pozyczki-pozabankowe/

Pozwoli to na zaoszczędzenie czasu, co jest istotne w przypadku tego typu ofert. W końcu ideą szybkich pożyczek jest to, aby można było w sposób sprawny dokonać optymalnego ich wyboru bez potrzeby czasochłonnego analizowania każdej oferty z osobna.

Pożyczka pozabankowa – na co zwrócić uwagę

Wprowadzenie ustawy antylichwiarskiej pozwoliło znacząco zmniejszyć występowanie nieuczciwych procederów pożyczkowych. Mimo wszystko warto podejść do tematu rozsądnie, aby nie narazić się na negatywne konsekwencje. Przed zaciągnięciem zobowiązania warto wziąć pod uwagę pewne czynniki, pod kątem których należy analizować atrakcyjność danej oferty:

1. Całkowity koszt pożyczki. Zazwyczaj zwraca się uwagę wyłącznie na oprocentowanie pożyczki. Jednak należy pamiętać, że stanowi ono jedynie część kosztów zobowiązania. W ofercie należy zwrócić uwagę na RRSO tj. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania. Określa ona sumę wszystkich kosztów, wyrażona procentowo w stosunku do pożyczonej kwoty, gdyby udzielana była pożyczka na rok.

2. Informacje o pożyczkodawcy. Na rynku istnieje wiele firm oferujących pożyczki pozabankowe, także nieustannie pojawiają się nowe podmioty. Przed zaciągnięciem zobowiązania warto poszukać opinii na temat danej firmy. Pożyczkodawcę można także sprawdzić w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych prowadzonym przez Krajowy Nadzór Finansowych.

3. Wydłużenie terminu spłaty. W przypadku braku pewności co do możliwości spłaty pożyczki w terminie, warto wziąć pod uwagę ten aspekt. Tak aby wydłużenie terminu nie wiązało się z bardzo dużymi opłatami. Niektórzy pożyczkodawcy oferują w takich sytuacjach możliwość zaciągnięcia kolejnej pożyczki na potrzeby spłaty aktualnego zobowiązania tzw. pożyczka refinansowana.

4. Wcześniejsza spłata. Ponieważ pożyczki pozabankowe to wiążą się z wyższym oprocentowaniem, warto zachować możliwość minimalizacji kosztów takiego przedsięwzięcia. Niewątpliwie jest nim możliwość wcześniejszej spłaty zadłużenia i tym samym zmniejszenie łącznego kosztu pożyczki. W tym celu należy zapoznać się zapisami umowy, lub poprosić o dokładne wyjaśnienie doradcy w danej firmie.