„Smyki” mają 10 lat

0
422

Niepubliczne Przedszkole Językowe „Smyki” świętowało swoje dziesięciolecie. Na „urodziny” licznie przybyli goście, dla których przygotowano program artystyczny i oczywiście poczęstunek.

10 stycznia w siedzibie „Smyków” przy ul. Edukacji 11a pojawili się przyjaciele przedszkola, dyrektorzy instytucji wspierających placówkę i najbliżsi sąsiedzi: dyrektor Zespołu Szkół nr 7, Społecznego Towarzystwa Oświatowego i Centrum Usług Społecznych (wszyscy mają swoje siedziby w kompleksie budynków technikum budowlanego). Był także chór Presto Cantabile pod dyrekcją Dominiki Kawiorskiej, który uświetnił uroczystość repertuarem nawiązującym do okresu kolędowania. Władze miasta reprezentował wiceprezydent Maciej Gramatyka.

Głównym punktem programu były jednak występ przygotowany przez dzieci i nauczycieli przedszkola, m.in. przedstawienie „Czerwony Kapturek” (jak przystało na przedszkole językowe – w języku angielskim) oraz wierszyki o przedszkolu, ułożone przez dzieci wraz z rodzicami. Wystąpił też jeden z absolwentów placówki Oskar Sobiegraj, który do żywiołowego układu tanecznego zaprosił dyrektor Annę Klimsiak-Czech.

Przedszkole powstało 10 lat temu. Pierwszą dyrektor była Alicja Karoń, potem Monika Wrona. Właścicielkami są Agnieszka Borzęcka i Katarzyna Nowicka. – Jesteśmy przedszkolem językowym, wiodącym językiem jest angielski, drugi język to niemiecki – mówi obecna dyrektor Anna Klimsiak-Czech. – Mamy zajęcia na basenie, zajęcia plastyczne, aikido, karate. Raz w miesiącu są spotkania z teatrem i filharmonią, współpracujemy z GKS Tychy.

Wychowankowie przedszkola „Smyki” odnoszą sukcesy w przeglądach i konkursach artystycznych. Ostatnim z nich było II miejsce w ogólnopolskim konkursie filmowym „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Foto: SW