I turniej crossmingtona w historii miasta

0
334

MOSiR Tychy zaprasza na pierwszy w historii miasta turniej crossmintona! Co to jest crossminton? To sport rakietowy łączący zalety tenisa, badmintona i squasha, w który gra się bez siatki i z użyciem nowatorskich lotek (tzw. speederów) oraz rakiet umożliwiających wyjątkowo szybką grę. Turniej odbędzie się w dniach 4-5 stycznia 2020 r. w Hali Sportowej Tychy przy al. Piłsudskiego 20. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu 4 stycznia w godz. 8:30-9:00.

System rozgrywek uzależniony będzie od ilości zgłoszeń. Kategorie mężczyźni i kobiety OPEN.

Najważniejsze zasady i reguły:

Celem gry jest trafienie lotką w pole przeciwnika. Jeżeli lotka spadnie poza pole, przeciwnik otrzymuje punkt. Punkty można zdobyć również w wyniku błędów przeciwnika (lotka dotknie zawodnika lub jego ubrania, zawodnik odbije lotkę dwa razy z rzędu). Jeśli gracz odbije lotkę, która spadała poza boisko, uderzenie jest zaliczone a gra kontynuowana. Mecz składa się z 2 setów rozgrywanych do 16 punktów (w przypadku remisu 15:15 gra trwa do czasu uzyskania przez jednego z zawodników przewagi 2 punktów). Przy remisie w setach, rozgrywany jest trzeci set. Zmiana serwującego następuje co 3 serwisy (w przypadku remisu 15:15 co jeden serwis). Zmiana strony następuje po każdym secie, a w trzecim secie po uzyskaniu 8 punktów przez jednego z zawodników. Lotkę wprowadza się do gry serwując z dołu, w odległości dwóch trzecich od przedniej linii pola. Serwis znad głowy jest niedozwolony.