Derby dla tyszan

0
295

Tyszanie udanie kończą rozgrywki PHL w 2019 roku wygrywając w hokejowych derbach Śląska. W ostatnim sprawdzianie przed turniejem finałowym Pucharu Polski trójkolorowi pokonali GKS Katowice 2:1.

Tyszanie wynik niedzielnego spotkania otworzyli już w trzeciej minucie. Alexei Yafimenka posłał krążek w samo okienko katowickiej bramki i Robin Rahm nie miał szans na obronę. Później trójkolorowi mieli jeszcze kilka dogodnych okazji do zwiększenia swojej przewagi, ale strzały Novajowskiego, Jeziorskiego czy Galanta nie zaskoczyły bramkarza gości.

Druga tercja niemal niczym nie różniła się od pierwszej. Rywale tyszan grając na trzy piątki słabli z każdą kolejną minutą, ale Mistrzowie Polski nie potrafili wykorzystać swoich okazji strzeleckich. W końcu drogę do siatki przeciwników znalazł Alex Szczechura, który wykorzystał znakomite podanie Christiana Mroczkowskiego.

Trójkolorowi mając w głowie ostatni pojedynek derbowy, w którym prowadzili już 2:0 i ostatecznie przegrali 3:4 grali bardzo zdyscyplinowanie. Niestety mimo to nie wystrzegli się błędu. Grzegorz Pasiut przejął krążek i zdobył kontaktowego gola dla Katowic. Potem swoich sił próbowali Mroczkowski, Kogut i Kotlorz, ale wynik pozostawał bez zmian. Ostatecznie tyszanie wygrali 2:1.

GKS Tychy – GKS Katowice 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
1:0 Alexei Yafimenka – Gleb Klimenko – Peter Novajovsky (03:22)
2:0 Alexander Szczechura – Christian Mroczkowski – Michał Kotlorz (32:58)
2:1 Grzegorz Pasiut – Marcin Kolusz (43:32)

GKS Tychy: Murray, (Lewartowski); Yeronau, Novajovsky, Yafimenka, Komorski, Klimenko; Kotlorz, Tuhkanen, Jeziorski, Galant, Witecki; Pociecha, Ciura, Mroczkowski, Cichy, Szczechura; Kolarz, Bizacki, Bagiński, Rzeszutko, Kogut.

źródło: gkstychy.info