Wszystko co powinieneś wiedzieć, szukając nieruchomości w serwisach ogłoszeniowych

0
107

Liczba ogłoszeń dotyczących sprzedaży nieruchomości, jakie dostępne są w Internecie nierzadko może przyprawić o zawrót głowy.

Warto dlatego korzystać z zaufanych i sprawdzonych serwisów ogłoszeniowych, w których znajdują się domy i nieruchomości na sprzedaż, jak serwis Pokato.pl. Jego wysoka funkcjonalność pozwala wyselekcjonować bowiem tylko te ogłoszenia, które będą idealnie trafiały w Twoje oczekiwania, potrzeby i możliwości finansowe. Sprawdź jakie parametry warto ustawić w serwisach ogłoszeniowych, aby usprawnić proces poszukiwania interesującej Cię nieruchomości.

Lokalizacja

W pierwszej kolejności określ pożądaną lokalizację domu, który chcesz kupić. Ustaw również maksymalną odległość od centrum wybranego miasta. Są to jedne z ważniejszych i kluczowych parametrów, które pozwolą Ci wyselekcjonować tylko te właściwe. Decyzja o zamieszkaniu w danej części miasta nierzadko zdeterminuje również cenę nieruchomości. Domy w centrum miasta z dogodną komunikacją lub w zielonych dzielnicach z pewnością będą droższe od propozycji zlokalizowanych na obrzeżach centrów lub w miastach sąsiadujących z dużymi aglomeracjami.

Cena

Aby trafiły do Ciebie wyłącznie ogłoszenia, które wpisują się w Twoje możliwości finansowe, ustaw przedział cenowy. Pozwoli to wyselekcjonować ogłoszenia na nieruchomości, których cena będzie dla Ciebie jak najbardziej osiągalna. Staraj się nie podawać cen, które znacznie przekroczą Twój budżet. Dotrą do Ciebie wówczas wyłącznie ogłoszenia, które nie będą wymagały brania przez Ciebie większego kredytu lub wydawania wszystkich oszczędności, które mogą przydać się na dalszym etapie urządzania i remontowania domu.

Stan

Innym istotnym kryterium jest określenie stanu poszukiwanego domu. Wpływ na ten parametr ma kwestia posiadania warunków finansowych i lokalowych, która pozwoli spokojnie wykończyć kupioną nieruchomość. Domy do remontu, wykończenia czy też w stanie surowym zamkniętym lub otwartym będą wymagały dodatkowego i odpowiedniego budżetu oraz przede wszystkim będą wiązały się z utrzymywaniem innego, tymczasowego lokum. Domy do zamieszkania będą na pewno z kolei odpowiednio droższe. Pozwolą one jednak od razu zamieszkać w kupionej nieruchomości, w której w miarę potrzeb będzie można wprowadzać na bieżąco niezbędne modyfikacje. Odejdą wówczas koszty utrzymania innego lokum, które niezbędne byłoby w okresie przejściowym.

Inne parametry

Kolejne cechy nieruchomości, które warto określić, aby otrzymać wyłącznie interesujące ogłoszenia to roku budowy, rodzaj zabudowy, ilość pokoi, liczba pięter, rodzaj pokrycia dachowego, ogrzewanie czy też droga dojazdowa. Parametry te wydają się dość oczywiste, niemniej jednak w momencie kiedy na portalach z ogłoszeniami znaleźć można nawet tysiące ofert, pozwoli to zmniejszyć ich ilość do absolutnego minimum. Jeśli jednak którykolwiek z tych parametrów jest Ci obojętny i jesteś jak najbardziej otwarty na różnego rodzaju modyfikacje Twoich założeń, pola te możesz pozostawić puste.

Samodzielne poszukiwanie nieruchomości i domów na sprzedaż to świetny wybór. Ważną zaletą takiego rozwiązania jest kwestia możliwości zaoszczędzenia kosztów związanych z opłaceniem prowizji dla pośredników. Kolejną zaletą jest także bezpośrednie sprawowanie kontroli nad całą procedurą zakupu. Rozmawiając z właścicielem bezpośrednio możesz otrzymać bowiem wszelkie interesujące Cię informacje. Dzięki temu nie ukryją się przed Tobą żadne istotne fakty. Możesz także samodzielnie zweryfikować dodatkowo wszystkie kwestie związane ze stanem faktycznym, dzięki czemu będziesz pewien, że podejmujesz dobrą decyzję, a inwestycja będzie jak najbardziej trafiona. W samodzielnym poszukiwaniu nieruchomości pomocne mogą okazać się zaufane serwisy ogłoszeniowe, jak na przykład Pokato.pl. Na stronie serwisu można wybrać wszystkie parametry opisane powyżej, które z pewnością usprawnią cały proces poszukiwania.