Wysokie kary za nielegalny hazard

1
482

Tyscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólne z pracownikami Krajowej Administracji Skarbowej w Katowicach skontrolowali jeden z lokali znajdujący się przy ul. Grota Roweckiego w Tychach. Okazało się, że znajdują się tam cztery nielegalne automaty do gier hazardowych. Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne  tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Nowe przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale wyłącznie takich, które są prowadzone przez państwo (czyli jest to działalność objęta monopolem państwowym).

Set
Set

W myśl zasady: „nie kradnij, rząd nie lubi konkurencji”