Zaproszenia na jazz i swing w Obywatelskim

0
309

W piątek (22.11) o godz. 20.00 w Browarze Obywatelskim wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna i zagra melodie z czasów Dwudziestolecia Międzywojennego. Impreza będzie miała charakter dansigu, więc taneczne buty wydają się koniecznością. Na imprezę mamy dwa podwójne zaproszenia. Szczegóły.

Zespół jest w krótkiej trasie koncertowo-dansingowej. Odwiedzają: Wrocław, Bielsko-Białą, Tychy, Częstochowę i Kraków. Grają dla fanów jazzu, swingu i sentymentalnych miłośników melodii kolorowego dwudziestolecia międzywojennego.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka nieustannie ich inspirują. Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy – Wybieramy to co najlepsze wśród bogactwa sceny, ekranu dwudziestolecia czy czasów powojennych i wykonujemy aranżacje zachowując styl i ponadczasowy urok tych melodii oraz dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej – zachęcają członkowie zespołu.