Ruszyła Tyska Liga Futsalu

0
319

Rozpoczęły się rozgrywki kolejnej edycji Tyskiej Ligi Futsalu z udziałem „starych znajomych” i dwóch beniaminków – Prawników oraz Multi Polymers.

Sezon 2019/2020 zainaugurował pojedynek Piłkarskich Emerytów z Magną Formpol, który zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów. Autorem pierwej bramki w 10 edycji TLF był Dawid Rojek z Emerytów, który w 13 minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Beniaminek odpowiedział trafieniem w drugiej połowie i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Spora dawkę emocji dostarczyło starcie beniaminków. Przez większość meczu Multi Polymers prowadziło, a w 37 minucie na tablicy widniał wynik 4:2. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął Michał Różycki i w ciągu jednej minuty doprowadził do wyrównania. W 39 minucie Leszek Budzikowski z Multi Polymers i na 60 sekund przed końcem meczu znowu objęli prowadzenie. Ci którzy myśleli, że emocje w tym meczu już się skończyły, byli w dużym błędzie, bowiem ambitnie grający Prawnicy w ostatnich sekundach zdołali wyrównać i ten szalony mecz zakończył się remisem 5:5.

W trzecim meczu 1. kolejki Piwkarzyki bez większych problemów pokonali Hapoel Beer Kebab, który przystąpił do tego meczu osłabiony brakiem swojego lidera – Grzegorza Migdała. Kapitan HBK w tym samym czasie rozgrywał w Komprachcicach swój pierwszoligowy mecz w barwach GKS-u Tychy i pod jego nieobecność, koledzy z Hapoelu musieli uznać wyższość Piwoszy ulegając 0:3.

W spotkaniu kończącym pierwszą serię gier Bad Boys mierzyli się z Jesionami. Cały mecz był bardzo wyrównany, ale lepsi o jedną bramkę byli Źli Chłopcy, którzy w szczęśliwych okolicznościach zdobyli drugiego gola, który przesądził o losach spotkania. Piłka najpierw odbiła się od słupka, a następnie od pleców lezącego już bramkarza Jesion, po czym dosłownie wturlała się do bramki.

I kolejka: Piłkarscy Emeryci – Magna Formpol 1:1, Prawnicy – Multi Polymers 5:5, Piwkarzyki – Hapoel Beer Kebab 3:0, Bad Boys – Jesiony 2:1.