Ruszyła VI edycja Tyskiego Banku Kultury

0
152

Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na VI edycję Tyskiego Banku Kultury – jedynego w swoim rodzaju banku, który nie słyszał nic o ratach i prowizjach. Wręcz przeciwnie – daje możliwości do tego, aby spełniać swoje marzenia. Jedyne co trzeba zrobić, to mieć pomysł i złożyć wniosek.

Tyski Bank Kultury to możliwość realizacji wydarzeń i projektów artystycznych na terenie miasta, a jednocześnie finansowanie ich. Po raz kolejny MCK Tychy zachęca do udziału w programie, który udowodni, że właśnie tu, w Tychach, mnożą się talenty. Rosnące zainteresowanie programem i zrealizowane do tej pory projekty (min. spektakl teatru HoM w trakcie tegorocznego festiwalu ANDROMEDON) budzą ciekawość co do kształtu tegorocznej edycji TBK. Zależy on od pomysłowości Tyszan – to oni swoimi projektami mogą wpłynąć na lokalne życie kulturalne.

Program skierowany jest do twórczych osób prywatnych, grup nieformalnych czy kół zainteresowań związanych z miastem. Nie ma ograniczeń wiekowych. Każdy z pięciu projektów, który zostanie wybrany do realizacji zostanie dofinansowany w kwocie 6 tysięcy złotych. Przy realizacji zgłoszonego projektu MCK pomaga zapewniając opiekę merytoryczną, administracyjną, techniczną i finansową. Wszystko po to, aby jak najpełniej pomóc. Projekty można będzie realizować przez cały 2020 rok, a szczęśliwców, których pomysły spodobają się Komisji Konkursowej i Kapitule najbardziej poznamy ostatniego dnia Jarmarku Bożonarodzeniowego (22 grudnia). Zgłoszenia oceniane będą przez Komisję złożoną z tyskich artystów oraz K04apitułę złożoną z reprezentacji laureatów dotychczasowych edycji Banku, a przesłać należy je drogą e-mail lub złożyć osobiście w MCK Tychy nie później niż 15 listopada br.

HARMONOGRAM:

30 września – 15 listopada (do godz. 15.00) 2019 r. – nabór wniosków

5 grudnia 2019 r. – ogłoszenie projektów, które pozytywnie przeszły weryfikację formalną

22 grudnia 2019 r. – ogłoszenie wyników

Źródło