Spotkanie z Podróżnikiem w Klubie Wilkowyje

0
135

16 września o godz. 18.30 w Klubie Wilkowyje MCK (ul. Szkolna 94) odbędzie się Spotkanie z Podróżnikiem, podczas którego o swojej wyprawie po Azji Południowo-Wschodniej opowie tyszanin Zdzich Rabenda.

Na naszej planecie nie ma bardziej wybuchowego państwa niż Indonezja. Ten wyspiarski kraj położony jest w strefie Pacyficznego Pierścienia Ognia. Częste trzęsienia ziemi oraz towarzyszące im erupcje wulkaniczne i tsunami wywierają nieustanny wpływ na życie milionów mieszkańców, różnorodność biologiczną, a także gospodarkę regionu. Zdzich Rabenda w trakcie swojej podróży przez kraje Azji Południowo-Wschodniej przyglądał się blaskom i cieniom życia u podnóży wulkanów oraz doświadczał różnorodności otaczającej go przyrody.

Zdzich Rabenda – zawodowy gawędziarz, przewodnik po islandzkich lodowcach, miłośnik sportów ekstremalnych, wulkanów i fotografii. Od wielu lat próbuje zrozumieć świat. Na co dzień łączy swoje zainteresowania wraz z wykształceniem antropologa i animatora kultury. Prowadzi na terenie całego kraju działalność edukacyjną pod szyldem TYŚ WIDZIOŁ, w ramach której realizuje prezentacje oraz warsztaty o tematyce etnologiczno- podróżniczej adresowane dla dzieci i dorosłych. Jego przygody można śledzić na: Takie tam Z tripa
Tyś Widzioł – Podróże i Edukacja