Raport 112Tychy: Dwa zdarzenia, bez rannych

3
526

W miniony weekend na tyskich drogach doszło do dwóch zdarzeń z udziałem samochodów osobowych. Na szczęście, żaden z uczestników nie ucierpiał.

W sobotę, 7 września około godziny 13:30 na skrzyżowaniu ulic Budowlanych – Begonii – Bocheńskiego doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: mercedesa oraz renault. Zablokowany został prawoskręt z ulicy Begonii w Budowlanych. Na miejscu zjawił się patrol policji. Kierowcy obu pojazdów twierdzili zgodnie, że wjechali na skrzyżowanie mając zielone światło (renault jechał ulicą Budowlanych w kierunku al. Bielskiej, a kierowca mercedesa poruszał się ul. Bocheńskiego w kierunku ul. Begonii). Obaj kierowcy byli trzeźwi, ale w trakcie wykonywania czynności okazało się, że kierowca mercedesa nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz czeka go sprawa w sądzie. O tym, kto był winny kolizji, również zadecyduje sąd, gdyż żaden z kierowców do winy się nie przyznał.

Natomiast w sobotę, 8 września w zupełnie innych okolicznościach – nie na ruchliwym skrzyżowaniu w centrum miasta lecz na leśnym odcinku ulicy Bieruńskiej – kierowca osobowej skody zjechał z drogi i uderzył w drzewa. Samochód zatrzymał się na boku. Policjantom, którzy zjawili się na miejscu, kierowca wyjaśnił, że widząc jadący z naprzeciwka samochód chciał zjechać maksymalnie do krawędzi jezdni, gdzie „złapał” pobocze i w efekcie stracił panowanie nad pojazdem. Mężczyzna na szczęście wyszedł ze zdarzenia bez szwanku.
W miejscu zdarzenia wprowadzony został ruch wahadłowy. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, postawili samochód na koła oraz odłączyli akumulator. Rozbity pojazd został odholowany, a kierowca – ukarany mandatem.

Źródło: 112Tychy.pl

Mik
Mik

Na youtube jest film gościa, który jechał za Mercedesem, widać dokładnie na nim, że koleś Mesia wjechał na czerwonym.

Robert
Robert

bo myslał że szczałka zielona na wprost

Kasia
Kasia

nie patrzył na światło – tylko ruszył bo ten z przodu pojechał
🙂