Pierwszy trening i prezentacja mistrzów

0
277

Co prawda hokeiści GKS Tychy treningi na lodzie rozpoczęli już trzy tygodnie temu, ale pierwszy na tyskim Stadionie Zimowym odbył się dopiero w poniedziałek. Wszystko podyktowane było remontem Stadionu Zimowego, który znacznie opóźnił proces mrożenia lodowej tafli. Po kilku miesiącach wytężonych działań wszystkie prace dobiegły końca i mistrzowie już w pełni mogą korzystać z walorów swojej domowej areny.

Na pierwszych zajęciach na lodzie w Tychach uczestniczyli niemal wszyscy zawodnicy GKS Tychy, nikt nie uskarża się na poważniejsze urazy, które mogłyby przeszkodzić w dalszych przygotowaniach do sezonu. Po pierwszym sparingu przeciwko LHK Jestřábi Prostějov sztab szkoleniowy tyszan zdecydował się podziękować jednemu z testowanych zawodników. Mikhail Samusenko nie przekonał do siebie trenerów i nie uczestniczy już w zajęciach „trójkolorowych”. Nadal z drużyną trenuje natomiast Christian Mroczkowski, a decyzja o jego przyszłości zapadnie po turnieju w Zvoleniu.

Tyszanie w sobotę miał okazję skrzyżować kije z hokeistami najlepszej drużyny w kraju. Podczas miasteczka hokejowego na najmłodszych fanów czekały atrakcje, ale głównym punktem programu była prezentacja drużyny. Na murawie Stadionu Miejskiego kibicom pokazali się zawodnicy i sztab szkoleniowy. Publiczność miała również okazję zobaczyć koszulki w których mistrzowie Polski zagrają w Lidze Mistrzów i PHL.

Na najmłodszych czekały inne atrakcje przygotowane przez GKS Tychy i fundację MultiIntegra. Partnerem wydarzenia zostało Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach, które przygotowało specjalny punkt z pitną wodą i niespodzianki dla fanów.