Jak żyć nie produkując ton śmieci?

0
462

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w Pikniku #BEZ, który odbył się w niedzielę (11.08) na ul. Arkadowej. Wydarzenie miało na celu promowanie takiego stylu życia i nawyków, by produkować jak najmniej odpadów – przede wszystkim plastikowych. Poczęstunek był więc serwowany do naczyń wielokrotnego użytku (każdy przyniósł własne), bez plastikowych sztućców czy słomek do picia. Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji częstowało wodą prosto z kranu i przekonywało, że nie warto kupować jej w plastikowych butelkach. Polski Klub Ekologiczny edukował jak żyć w zgodzie z naturą. Był też kiermasz wymiany ubrań, teatrzyk dla dzieci i zajęcia jogi.

Piknik powstał z inicjatywy grupy śląskich aktywistów i społeczników: #BEZ.
Drugim głównym organizatorem wydarzenia była FRES Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej prowadząca Regionalny Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej 2.0 w Tychach.
Partner honorowy: Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach
Współorganizatorzy:    Linoryjki ,  Pasieka GUCIO – Mój świat pszczół ,  Teatr Rawa ,  Śląski Ruch Klimatyczny ,  Regionalne Centrum Wolontariatu Katowice , Artur Szczepanek (instruktor jogi), Polski Klub Ekologiczny Koło w Tychach, Klub Seniora z ul. Arkadowej (wsparcie kuchni społecznej),  Dusza Natury ,  Ifka,  ejmadziu.pl  (logo pikniku) oraz  Na zdrower .