Raport 112Tychy – kraksa osobówek i zerwana trakcja

1
935

Dziś (8.08) na rondzie obok Teatru Małego doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych, a także do zerwania trakcji trolejbusowej oraz jej odciągów, na skutek czego nastąpiły utrudnienia w ruchu drogowym.

Około godziny 12.30 na skrzyżowaniu ulic Bocheńskiego, Hlonda i Bocznej (rondo przy Teatrze Małym) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych: ford i peugeot. Ruch na rondzie został przyblokowany, a na miejsce zdarzenia wezwany został patrol policji. Na szczęście uczestnikom zdarzenia nic się nie stało i skończyło się na uszkodzonych pojazdach. Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że winnym zdarzenia jest kierowca forda, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy peugeota. Po około czterdziestu minutach uszkodzone pojazdy zostały usunięte ze skrzyżowania.

Następnie około godziny 13.30 na ulicy Towarowej w rejonie trasy DK 1 doszło do zerwania trakcji trolejbusowej oraz jej odciągów. Ruch w kierunku terenów przemysłowych został całkowicie zablokowany, a w kierunku centrum miasta odbywał się tylko prawym pasem. Na miejsce zdarzenia wysłano zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Tychy oraz patrol policji. Dodatkowo na miejsce przybyli pracownicy pogotowia technicznego Tyskich Lini Trolejbusowych. Po kilkunastu minutach ruch w kierunku terenów przemysłowych został skierowany objazdem przez trasę DK 1. Na miejsce pojawiły się również patrole straży miejskiej, aby nie dopuścić do zjazdów na feralny odcinek ul. Towarowej. Ponad trzy godziny trwało usuwanie usterki. Przez cały czas trwania utrudnień, trasy autobusów i trolejbusów były skrócone lub odbywały się objazdami. Po godzinie 17 działania służb na miejscu zostały zakończone i ruch został w pełni przywrócony. Trwa ustalanie sprawcy uszkodzenia sieci.

 

tyszek
tyszek

Była wielka przebudowa i modernizacja trakcji a tutaj ni stąd ni zowąd 37 letni odcinek trakcji po prostu nie wytrzymał. Dziwne że nikogo nie zabiła jakaś stara lina nośna która nie wytrzymała 40 lat naprężeń.
W Katowicach trakcję tramwajową od 1982r już chyba pięć razy wymieniali