Tychy’ba wiesz co się dzieje w mieście

5
3611

13 LIPCA (SOBOTA)

17. edycja Tyskiego Kryterium Fiata

To będzie już 17. edycja Tyskie Kryterium Fiata, na którą serdecznie zaprasza dyrektor imprezy Zygmunt Hanusik. Wyścig rozegrany zostanie 13 lipca, a start i meta tradycyjnie usytuowane będą w Paprocanach, na ul. Sikorskiego.

Imprezę organizuje Kolarskie Towarzystwo Sportowe, wspólnie z prezydentem Tychów, MOSiR i Komendą Miejską Policji, a zawody po raz kolejny zaliczane będą do klasyfikacji mistrzostw Polski. Rywalizacja o medale MP w kryterium rozpoczęła się w kwietniu w Dzierżoniowie. Potem rozegrano zawody w Lubawie, Darłowie i Wieluniu, a tyskie kryterium jest kolejnym, podczas którego można zdobywać punkty (w kategoriach od juniora po elitę – kobiety i mężczyźni). To sprawia, że na starcie należy się spodziewać czołówki kolarzy specjalizujących się w kryteriach, ale nie tylko.

10.00-13.00 W DROGĘ SZLAKIEM SZTUKI! Rodzinny spacer szlakiem tyskiego street artu – część I

Zbiórka:   przy głównym wejściu do Hali Sportowej, al. Piłsudskiego 20

Punkt końcowy:   Pomnik Walki i Pracy („Żyrafa”), Park Miejski

Wycieczka dla dzieci z opiekunami oraz seniorów. Mile widziani będą także najmłodsi.   Na szlaku znajdują się przyjazne maluchom kawiarnie nierzadko z przewijakami i spokojnymi miejscami dla karmiących mam. Prowadzenie: Anna Kura. Czas trwania: 2h

Uczestnicy spaceru wraz z przewodniczką pokonają pierwszą część szlaku sztuki – dzieła młodych tyszan biorących w ubiegłym roku udział w projekcie „Mazaika – śladami tyskiego streetartu”. Pierwszy etap spaceru rozpocznie się przy tyskim muralu znajdującym się przy Hali Sportowej, zakończy przy Pomniku Walki i Pracy potocznie zwanym „Żyrafą”. Każdy z uczestników otrzyma specjalną mapę, na której oznaczone są tyskie mozaikowe skarby. Ponadto poznacie ciekawostki na tematy wybranych obiektów oraz założeń urbanistycznych miasta. Warto zaopatrzyć się w parasole.

Obowiązują zapisy:   Anna Kura – tel. 323271821; e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl

Istniej możliwość przeprowadzenia zajęć dla grup zorganizowanych – prosimy o zamawianie terminów z tygodniowym wyprzedzeniem.

 

11.00- 14.00 Zwiedzanie Stadionu Miejskiego i Tyskiej Galerii Sportu

05

Wakacje to doskonały czas, aby zwiedzić najciekawsze, zwykle niedostępne dla kibiców miejsca na Stadionie Miejskim, który nie tak dawno był gospodarzem młodzieżowych mistrzostw świata w piłce nożnej.

W trakcie spaceru z przewodnikiem można obejrzeć m.in. piłkarskie i sędziowskie szatnie, ławki rezerwowych, salę konferencji prasowych, strefę VIP i loże honorowe. W Tyskiej Galerii Sportu czekają – prezentowane w atrakcyjnej formie – historie i ciekawostki, związane z największymi sukcesami sportowców z naszego miasta.

Wstęp wolny. Zbiórka uczestników przed wejściem głównym na stadion.

16.00- 22.00 Festyn Rodzinny na Wartogłowcu

Przed nami kolejny z festynów dla mieszkańców dzielnic miasta Tychy, realizowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego.

16:00 animacje dla dzieci, dmuchańce, eurobungee, malowanie twarzy, balonowe zoo
19:00 Kabaret 44-200
20:00 zabawa taneczna z DJ Radla

Festyn Rodzinny na Wartogłowcu jest realizowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego Miasta Tychy na rok 2019

19:00 Fotograficzny piknik w ogrodach MCK

 

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na wieczorny piknik fotograficzny w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, gdzie w sobotę 13 lipca podczas plenerowego slideshow pokazane zostaną najlepsze zdjęcia wykonane przez TTFowiczów w ostatnim czasie. Spotkanie zainaugurują o 19.00 rozmowy o pasji tyszan oraz mały poczęstunek. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

 

14 LIPCA (NIEDZIELA)

11.00- 12.30 Poranek Muzyczny na dziedzińcu Teatru Małego-Piotr Kopietz Trio
„Barwy Klasyki”.

 

Klimatyczny koncert, pełen muzycznych kontrastów, podczas którego muzycy wykonują zróżnicowane co do charakteru i stylistyki kompozycje mistrzów muzyki klasycznej oraz utwory twórców XX-wiecznych, reprezentujących różne nurty stylistyczne. Bogata różnorodność programowa, niebanalne aranżacje wykonywanych utworów oraz niezwykłe możliwości techniczne i sonorystyczne instrumentów (akordeon, wiolonczela), to gwarancja wyjątkowej i niezapomnianej uczty muzycznej.
Izabela Buchowska – wiolonczela
Jacek Małachowski – akordeon
Piotr Kopietz – akordeon, kierownictwo artystyczne

ORGANIZATOR:
Teatr Mały
CZAS TRWANIA:
75 minut
W razie niepogody koncert odbędzie się w sali Teatru Małego

 

15.00- 19.30 Bezpieczne wakacje na Balbinie – Rajd i festyn Rodzinny

Kolejne wydarzenie w ramach Budżetu Partycypacyjnego Miasto Tychy 2019.

Tym razem skupimy się na bezpieczeństwie – rozpoczniemy rodzinnym rajdem rowerowym
– animacje i zabawy dla dzieci,
– dmuchańce,
– pokaz pierwszej pomocy
– pokazy bezpieczeństwa na drodze
– praktyczne porady montażu fotelików dziecięcych i wyposażenia rowerowego
– występ Kasi i Boogiego!

Miejsce: os. Balbina, plac im. Grażyny Bacewicz

 

19 LIPCA (PIĄTEK)

13.00-15.00 Zajęcia fizyczne Ryzyk – Fizyk

 

Klub Urbanowice zaprasza dzieci na zajęcia dotyczące fizyki.

Więcej informacji:

Klub Urbanowice MCK

ul. Przejazdowa 8

tel.: 726 261 375

urbanowice@mck.tychy.pl

 

21.00 Plenerowe Kino FreeLove: Utoya, 22 lipca – o zamachu Breivika w MCK

22 lipca 2011. Breivik dokonuje zamachu, otwierając ogień do obozowiczów na wyspie Utoya, zabijając 69 osób i raniąc ponad 100. To drugi z norweskich zamachów, którymi żyć będzie cały świat.

Co dokładnie wydarzyło się na wyspie Utoya? Jak działał Breivik?
Jak wyglądał ten najgorszy w historii współczesnej Norwegii dzień z punktu widzenia uczestników masakry, kiedy niemal co minutę ginął niewinny człowiek?

„Utoya, 22 lipca” to film, który obejrzymy również w lipcu, na kilka dni przed kolejną rocznicą skandynawskiej tragedii. W razie niepogody zapraszamy na projekcję filmu w Sali Kameralnej MCK.

Erik Poppe przedstawia dramatyczną historię sprzed kilku lat, ukazaną z perspektywy samych uczestników zdarzeń – młodzieży zgromadzonej na Wyspie Utoya.

Film miał swoją polską premierę niecały rok temu, w listopadzie 2018 roku, prezentowany był m.in. w Konkursie Głównym 68. MFF w Berlinie, gdzie zdobył nagrodę Jury Ekumenicznego.

Wstęp wolny

 

20 LIPCA (SOBOTA)

10.00-13.00 Rodzinny spacer szlakiem tyskiego street artu – część II

Zbiórka:   Pomnik Walki i Pracy („Żyrafa”), Park Miejski

Punkt końcowy:   Muzeum Miejskie, pl. Wolności 1

Wycieczka dla dzieci z opiekunami oraz seniorów. Mile widziani będą także najmłodsi.   Na szlaku znajdują się przyjazne maluchom kawiarnie nierzadko z przewijakami i spokojnymi miejscami dla karmiących mam.

Prowadzenie:   Anna Kura

Czas trwania:   2h

Wędrówka rozpocznie się w punkcie końcowym poprzedniego spaceru – pod pomnikiem Walki i Pracy („Żyrafą”). Spacer kończy się w siedzibie Muzeum Miejskiego, gdzie będzie można zobaczyć najnowszą atrakcję mozaikowej trasy – „Miejskiego ptaka”. Uczestnicy pierwszej części rodzinnego spaceru proszeni są o zabranie ze sobą otrzymanych map. To pozwoli na zachowanie ciągłości i systematyczne odznaczanie kolejnych punktów – postępów w wędrówce. Dołączyć do spaceru mogą wszyscy zainteresowanie, również nieobecni na pierwszej przechadzce. Każdy z nich otrzyma specjalną mapę. Uczestnicy poznają ciekawostki na temat wybranych obiektów oraz założeń urbanistycznych miasta. Warto zaopatrzyć się w parasole.

Obowiązują zapisy:   Anna Kura – tel. 323271821; e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl

Istniej możliwość przeprowadzenia zajęć dla grup zorganizowanych – prosimy o zamawianie terminów z tygodniowym wyprzedzeniem.

 

21 LIPCA (NIEDZIELA)

11.00 Poranek Muzyczny na dziedzińcu Teatru Małego- CelloManiax

Rock, Pop, Jazz, Klasyka, Folk, Blues w nowym obliczu, niespotykanym nigdzie indziej brzmieniu czterech wiolonczel!
Marcin Kusek, Jakub Pożyczka, Jakub Gajownik, Mateusz Mańka.

ORGANIZATOR:
Teatr Mały
CZAS TRWANIA:
75 minut
W razie niepogody koncert odbędzie się w sali Teatru Małego

 

15.00- 19.00 VI Spacer Paprocański (edycja letnia z grillem)12

Początek: molo (na terenie ośrodka), ok. 8 kilometrowy spacer, który zakończony zostanie grillem po dzikiej stronie Paprocan. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

 

 

5
Dodaj swój komentarz!

avatar
Roman
Roman

>>18.00 Piłka nożna: GKS TYCHY – BYTOVIA BYTÓW / Stadion Miejski – Edukacji 7<<

Mecz GKS Tychy – Bytovia Bytów jest o 19 a nie od 18.

Roman
Roman

i jest jeszcze koszykówka
GKS Tychy – WKK Wrocław 2019-03-30, 18:00

Dariusz
Dariusz

I tak Tychy to niestety tylko sypialnia i kulturalna pustynia nic sie takiego nie zmienilo od lat pomimo paru inwestycji

Dominika
Dominika

W 2018 r. MCK Tychy zrealizowało 358 wydarzeń kulturalnych. Teatr Mały 350, Muzeum Miejskie 40 wydarzeń. Nie wygląda to na pustynię.

DeNiroRob
DeNiroRob

no po #uju fest impez , że masakra …. 🙁