Sparingowe porażki z ekstraklasowiczami

0
367

Od środy, 3 lipca piłkarze GKS Tychy przygotowują się do sezonu na obozie treningowym w Grodzisku Wielkopolskim. Poza mozolnymi treningami podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza rozgrywają także spotkania sparingowe, a dwa z nich odbyły się w miniony weekend.

W sobotę przeciwnikiem tyszan był beniaminek ekstraklasy, ŁKS Łódź. Po golu Mateusza Piątkowskiego z 12 min. przez długi czas wydawało się, że GKS dowiezie zwycięstwo do końca, ale w ostatnich dziesięciu minutach łodzianie zadali dwa celne ciosy, które przechyliły szalę na korzyść zespołu ŁKS. W 79 min. Adriana Odyjewskiego pokonał strzałem z dystansu Guima, a w 86 min. tyski bramkarz skapitulował po uderzeniu Trąbki.

Podobnie, jak w poprzednich grach kontrolnych, trener Tarasiewicz desygnował do gry dwie jedenastki, które rozegrały po 45 minut. W I połowie barw GKS bronili: Jałocha – Mańka, Biernat, Kowalczyk, Kallaste – A. Biegański, Krišto, Daniel, Grzeszczyk, Steblecki – Piątkowski. Po zmianie stron na boisku widzieliśmy głównie młodzież: Jałocha (62’ Odyjewski) – J. Piątek, Pańkowski, Sołowiej, Szołtys – Połap (70’ Wróblewski), Szumilas, Laskoś, K. Piątek – Scalet, Kasprzyk (70’ Staniucha).

Następnego dnia, w niedzielę tyszanie pojechali na boisko w Opalenicy, gdzie czekał na nich zespół Korony Kielce. Pierwsza połowa sparingu zakończyła się prowadzeniem kielczan 1:0, a gola w 30 min. zdobył Żyro.

Po zmianie stron podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wyrównali po golu testowanego gracza z Francji, Mathieu Scaleta, który płaskim strzałem wykończył podanie Jakuba Piątka. Starszy z braci Piątków także wpisał się do meczowego protokołu, bo w 84 min. tak niefortunnie próbował przeciąć dośrodkowanie Korony, że wpakował futbolówkę do własnej bramki.

Skład GKS: I połowa – Igaz – Mańka, Biernat, Kowalczyk, Kallaste – A. Biegański, Krišto, Daniel, Grzeszczyk, Steblecki – Piątkowski. II połowa: Igaz (71’ Maciejowski) – J. Piątek, Pańkowski, Sołowiej, Szołtys – K. Piątek (81’ Połap), Laskoś, Szumilas, Merchán – Kasprzyk (81’ Staniucha), Scalet (81’ Wróblewski).

Na zgrupowaniu w Grodzisku pojawili się kolejni testowani zawodnicy: hiszpański pomocnik Gonzalo Merchan i grający ostatnio w Termalice Nieciecza boczny obrońca Bartosz Szeliga. Następny sparing czeka tyskich pierwszoligowców w czwartek, 11 lipca. O godz. 15.30 rozpoczną oni spotkanie przeciw kolejnemu zespołowi ekstraklasy – Lechowi Poznań.