Zofia Brzoza w mistrzowskiej czwórce

0
958

Tyszanka Zofia Brzoza wywalczyła w barwach MKS Dwójka Zawiercie złoty medal podczas 25. Ogólnopolskich Mistrzostw w minisiatkówce o Puchar Kinder + Sport. Wraz z koleżankami sięgnęła po mistrzostwo w kategorii „czwórek”.

Zosia jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 18 w Tychach i na co dzień trenuje w MOSM Tychy pod okiem Krzysztofa Pałki. Jednak w związku z tym, iż w rozgrywanych w Zabrzu Ogólnopolskich Mistrzostwach zabrakło ekipy z Tychów, siatkarkę zaproszono do gry w barwach MKS Dwójka Zawiercie.

W zabrzańskich zawodach wzięły udział 192 zespoły dziewcząt i chłopców – mistrzowie i wicemistrzowie z poszczególnych województw. „Czwórka” z… Dwójki Zawiercie dotarła do finału, gdzie pewnie pokonała UKS Jasieniak Gdańsk 2:0 (11,12). Warto dodać, iż tyska siatkarka jest także aktualna mistrzynią Śląska w kategorii „czwórek”, a od dwóch lat jest w Kadrze Śląska Młodziczek. W tym roku, jako reprezentantka właśnie Kadry Śląska, wywalczyła 5. miejsce podczas Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Warto też dodać, iż od ubiegłego roku Zofia Brzoza jest powoływana na zgrupowania Kadry Polski U-14.