PIERWSZY TRENING PIŁKARZY GKS TYCHY PRZED STARTEM SEZONU

0
506
Ken Kallaste i Krzysztof Bizacki

Piłkarze GKS Tychy gotowi na nowe rozdanie w Fortuna 1 Liga. Jutro (19.06) podopieczni Ryszarda Tarasiewicza rozpoczną przygotowania do sezonu. Pierwsze zajęcia odbędą się o godzinie 15 na obiekcie przy ul. Andersa. Przed zawodnikami czekają zajęcia wprowadzające, a następnie testy i badania. Podobnie jak w przed rokiem „Trójkolorowych” czekają m.in pomiar tkanki tłuszczowej i radar.

Najbliższe tygodnie upłyną pod znakiem ciężkiej i wytężonej pracy. Tyszanie będą pracować zarówno na siłowni jak i boisku. Przed „Trójkolorowi” dziesięciodniowy obóz w Grodzisku Wielkopolskim i sześć meczów kontrolnych. Tyszanie formę sprawdzą z drużynami z LOTTO Ekstraklasy, Fortuna 1 Liga i drugiej ligi. Pierwszym rywalem będzie spadkowicz GKS Katowice.

W ostatnich dwóch dniach zostały odkryte dwie pierwsze karty z nazwiskami nowych zawodników. GKS Tychy wzmocnili na razie Ken Kallaste i Dario Krišto. Jutro na zajęciach pojawią się również nowi zawodnicy. Sztab szkoleniowy zaprosił na testy kilku piłkarzy z niższych polskich lig i francuskiego obrońcę, Floriana Pfertzela.

Na pierwszych zajęciach pojawi się również wracający z wypożyczenia Konrad Pipia, który w trzecioligowym Gwarku Tarnowskie Góry wystąpił w 15 spotkaniach i strzelił jednego gola. Bardzo dobrym bilansem może pochwalić się Dawid Rogalski.

Napastnik ostatni sezon spędził w drugoligowym Gryfie Wejherowo. W sumie rozegrał tam 34 spotkania, w których zdobył 11 bramek. Swoją szansę otrzyma również wyróżniający się w drugim zespole GKS Tychy Wojciech Szumilas. Pomocnik był najlepszym strzelcem drużyny i wiceliderem klasyfikacji strzelców całej ligi, zdobywając aż 21 trafień.

Przy Edukacji nie zobaczymy już Piotra Giela. Kontrakt z 29- letnim zawodnikiem nie zostanie przedłużony. Napastnik ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Ruchu Chorzów. W niebieskich barwach wystąpił w 19 spotkaniach i raz wpisał się na listę strzelców.

źródło: Tyski Sport