Włochy – Mali 4:2 na pożegnanie Mundialu w Tychach

0
536

W meczu ćwierćfinałowym Mistrzostw Świata FIFA U-20 Włochy pokonały Mali 4:2 i awansowały do półfinału. Mecz obejrzało 11.500 widzów.

Oba zespoły stworzyły świetne widowisko na pożegnanie Tychów z młodzieżowym Mundialem. Okrzyk „Mali”, „Mali” – rozlegał się co chwila na widowni Stadionu Miejskiego, a niewielka grupa kibiców z Mali, zagrzewała do boju swoich piłkarzy, dając prawdziwy koncert na bębnach i grzechotkach. Włoskich fanów także nie brakowało, ale ich doping nie mógł wygrać z polsko-malijskim sektorem. Po pół godzinie gry nikt już nie miał wątpliwości, która drużyna podbiła serca widowni.

Mali zaczęło jednak fatalnie, bo od samobójczego gola Kone, ale tak się zdarza, kiedy napastnik znajdzie się pod swoją bramką… Na dodatek w 21 minucie boisku opuścił Diakite za czerwona kartkę (sędzia upewnił się, korzystając z VAR).

Piłkarze Mali nadal jednak grali bardzo ofesywnie, a ich szybkie kontry sprawiały Włochom sporo problemów. Tak było w 37 min, kiedy to Kone znakomicie podał piętą do biegnącego w kierunku bramki Koity i ten nie miał problemów, by pokonać bramkarza.

Początek drugiej połowy należał do Włochów, którzy przez kilka minut wręcz oblegali bramkę Malijczyków. Przyniosło to efekt w 60 miucie – Pinamonti zdobył drugiego gola. Walczący cały czas w „dzisiatkę” Malijczycy znakomicie dotrzymywali tempa Włochom i raz po raz próbowali zagrozić bramce Plizzariego.

Sytuacja przybrała nieoczkiwany obrót w 79 minucie. Piłkarze Mali znakomicie wymanewrowali włoską defensywę, a gola na 2:2 zdobył Camara. Jednak w 84 min. za faul bramkarza na Bellanovie sędzia podyktowął rzut karny (i tym razem skorzystano z VAR), a gola zdobył Pinamonti. Bębny Malijczyków ponownie ucichły minutę później, bowiem gola na 4:2 strzelił Frattesi.

Tymczasem w doliczonym czasie gry na polu karnym sfaulowany został Koita i teraz Malijczycy staneli przed szansą zdobycia gola z „11”. Wykonywał go sam poszkodowany, ale posłał piłkę obok słupka…

Włochy – Mali 4:2 (1:1).

W Tychach finał MŚ FIFA U-20 już się zakończył, ale impreza trwa – do rozegrania pozostały jeszcze dwa mecze ćwierćfinałowe: USA – Ekwador (8.06 Gdynia) i Korea Południowa – Senegal (8.06 Bielsko-Biała). Półfinałyodbęda się 11.06 w Lublinie i w Gdyni, mecz o 3. miejsce – 14.06 w Gdyni, a finał 15.06 w Łodzi.