Wyjazdowy sukces piłkarzy

0
331

Po sobotniej wygranej 3:0 z Puszczą na własnym stadionie, piłkarze GKS Tychy odnieśli w środowy wieczór kolejny sukces pokonują Sandecję Nowy Sącz 3:1, tym razem na boisku przeciwnika.

Mecz w Nowym Sączu rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem, bo gospodarze obiektu mieli problem z uruchomieniem oświetlenia. Ta zwłoka lepiej wpłynęła na tyszan, którzy w 37 min. za sprawą Macieja Mańki objęli prowadzenie.

Niespełna kwadrans po przerwie GKS prowadził już 2:0. Łukasz Grzeszczyk dośrodkował z rzutu wolnego, a Maciej Mańka strzałem głową zdobył swego drugiego w tym spotkaniu gola.

W 66 min. Klichowicz wlał nadzieję w serca miejscowych kibiców zdobywając uderzeniem z dystansu kontaktowego gola, ale już dwie minuty później Jakub Vojtuš pozbawił ich wszelkich złudzeń, ustalając rezultat spotkania.

Po 30 kolejkach podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza mają na koncie 40 punktów i zajmują dziewiątą lokatę w tabeli. Następna szansa na kolejne zdobycze punktowe już w najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, w meczu z Wigrami Suwałki na Stadionie Miejskim.

Na zdjęciu: Tyszanie zrewanżowali się w środę za październikową porażkę 0:1 u siebie. Foto: Wojciech Wieczorek