TopOffFestival nagradza – Krym, Malina, Gęstość zaludnienia

0
152

„Za pytania o to, co utracone, za wizualizacje wplecione w tkankę spektaklu oraz za silną obecność na scenie i wypracowanie własnego języka” – jurorzy TopOffFestiwalu wybrali najlepszy spektakl konkursu i przyznali trzy nagrody indywidualne.

Tegoroczny TopOFFFestival to sześć spektakli konkursowych, pokaz mistrzowski i jedno premierowe przedstawienie w siedmiu różnych odsłonach. Jury w składzie: Julia Holewińska, Eva Rysová, Łukasz Kos i Przemysław Pilarski, przyznało następujące nagrody:

Grand Prix Festiwalu dla spektaklu „Krym” w koprodukcji Stowarzyszenia Sztuka Nowa i Teatru Ósmego Dnia, według koncepcji, w reżyserii i wykonaniu Very Popowej i Gosi Trajkowskiej. Uzasadnienie: Spektakl, wychodząc od małej, osobistej historii i historii wielkiej polityki, prowadzi nas do pytania o to, co jest utracone i czym jest to utracone.

Nagroda indywidualna – Maniucha Bikont, spektakl „Malina” Stowarzyszenia Twórców „4 wymiary to dla nas za mało”. Uzasadnienie: Za muzykę, która pozwala medytować, być tu i teraz. Za żywą i silną obecność na scenie, która nie ograniczała się tylko do akompaniowania.

Nagroda indywidualna – Kuba Matuszczak, Adrien Cognac, wideo/wizualizacje w spektaklu „Krym” w koprodukcji Stowarzyszenia Sztuka Nowa i Teatru Ósmego Dnia
Uzasadnienie: Za wizualizacje doskonale wplecione w tkankę spektaklu.

Nagroda indywidualna – Vera Popowa i Gosia Trajkowska, koncepcja, reżyseria, wykonanie spektaklu „Krym” Uzasadnienie: Za wypracowanie własnego języka.

Pozostałych nagród jury nie przyznało. Wyróżniony spektakl otrzymał 10.000 zł, nagroda indywidualna wynosi 2.000 zł.

Nagroda publiczności trafiła do Teatru Kana za spektakl „Gęstość zaludnienia”, co oznacza, że Teatr Kana otrzymał 5.000 zł fundowane przez Marszałka Województwa Śląskiego.

źródło: Teatr Mały