Falcons podejmie Watahę w niedzielę

0
173

Drużyna futbolu amerykańskiego z Tychów w najbliższą niedzielę o godz. 13.00 podejmie na boisku bocznym Stadionu Miejskiego w Tychach zawodników Watahy Zielona Góra. Będzie to ciekawe spotkanie, ponieważ tyszanie z meczu na mecz pokazują coraz wyższy poziom gry. W poprzednim meczu wygrali z zeszłorocznymi Mistrzami Polski w futbolu amerykańskim.

– Na futbolowym Górnym Śląsku poziom euforii sięga zenitu. Falcons rozpoczęli rozgrywki od bardzo wymagającej serii meczów i poradzili sobie z nią w imponującym stylu. W domowej inauguracji sezonu pewnie pokonali Warsaw Mets. Podczas dalekiego wyjazdu do Trójmiasta minimalnie ulegli Seahawks. Finalnie, w miniony weekend na jego terenie zdominowali mistrza polski, Lowlanders Białystok. Sokoły mają za sobą wszystkie starcia międzygrupowe, a ich rezultaty stawiają drużynę w bardzo korzystnej sytuacji przy okazji walki o miejsce w playoffs. Rozgrywający Keith „Keke” Ray ma na swoim koncie aż 11 podań na przyłożenie, co sprawia, że jest najlepszy w tym względzie w całej lidze. Doskonale układa się jego współpraca z korpusem skrzydłowych. Dyspozycja doświadczonych Tomasza Nowaka, Zbigniewa Szrejbera i Grzegorza Dominika jest ogromnym problemem dla defensywnych koordynatorów wszystkich klubów. Falcons po cichu wyrastają na ekipę, która podczas przerwy zimowej zaliczyła największy progres. W starciu z niżej notowanym rywalem postarają się udowodnić, że są drużyną kompletną. Celem jest wysoki i pewny tryumf nad beniaminkiem – tak o tym spotkaniu napisała redakcja Halftime, która rozmawiała również z zawodnikami z każdej z drużyn.

– Atmosfera w szatni dopisuje, zwycięstwo przeciw Lowlanders przyniosło sporo radości. Wielu z nas miało w pamięci mecze z poprzedniego sezonu, które wyglądały zupełnie inaczej. Chcemy utrzymać „momentum” budowane od drugiej połowy meczu w Gdyni i kontynuować dobra grę. Wciąż z tylu głowy czujemy niedosyt, wiemy, że bilans 3-0 był na wyciągnięcie reki, jednak to co się stało w pierwszej połowie starcia z Seahawks to cenna nauczka. Wataha prezentuje mocno fizyczny futbol, ale choć gramy czwarty tydzień z rzędu, nie widać u nas zmęczenia. Na boisko wyjdziemy w najsilniejszym składzie, gotowi na wszystko co przygotował przeciwnik. Kibice powinni stawić się w komplecie albowiem obecność Keitha Reya gwarantuje widowisko na najwyższym poziomie – komentował Tomasz Nowak z Tychy Falcons.

źródło: Tychy Falcons