1,5 tys. uczniów w Wodnym Parku Tychy

0
546

Ponad 1,5 tysiąca dzieci skorzystało z bezpłatnych biletów do Wodnego Parku Tychy. Propozycja skierowana była dla dzieci z Tychów, których placówki oświatowe objęte zostały strajkiem. Dzieci w Wodnym Parku Tychy… uczyły się.

Bezpłatne, dwugodzinne wejście do strefy rekreacyjnej Wodnego Parku Tychy przeznaczone było dla uczniów tyskich szkół publicznych powyżej 13. roku życia. Młodsze dzieci także mogły skorzystać z propozycji pod warunkiem pobytu z opiekunem, który musiał zakupić bilet dla siebie. Jedynym warunkiem było okazanie w kasie obiektu ważnej legitymacji szkolnej. Z bezpłatnych wejść skorzystało łącznie 1 568 dzieci z Tychów.

W Wodnym Parku Tychy dzieci spędzały czas bawiąc się, ale i… ucząc. – Zachęcaliśmy najmłodszych do spróbowania swoich sił w interaktywnej grze „Misja H20”, której stanowiska są zlokalizowane w całym naszym obiekcie. Gra ma walory edukacyjne, a dzięki elementowi grywalizacji, są one jeszcze lepiej przyswajane przez dzieci. Jej uczestnicy rozwiązują różne zadania, jednocześnie poznając lepiej otaczający nas świat  – wyjaśnia Zbigniew Gieleciak, prezes zarządu Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., które zarządza Wodnym Parkiem Tychy.

Decyzja o zapewnieniu dzieciom i młodzieży z Tychów możliwości bezpłatnego skorzystania z atrakcji Wodnego Parku Tychy była odpowiedzią na odwołane z powodu strajku nauczycieli zajęcia w szkołach.

źródło: Wodny Park Tychy