I Tyski Konkurs Pisania na Komputerze

0
206

Zapisy do I Tyskiego Konkursu Pisania na Komputerze organizowanego przez Młodzieżową Radę Miasta Tychy wraz z Stowarzyszeniem InterInfo już ruszyły. Konkurs odbędzie się 25 i 26 kwietnia. 

W tym roku MRM daje możliwość sprawdzenia swojej szybkości oraz poprawności w pisaniu na klawiaturze w dwóch indywidualny kategoriach wiekowych oraz trzech kategoriach grupowych. – Pewnego ranka pisząc mail’a o zwołaniu naszej sesji uznałem, że skoro Stowarzyszenie InterInfo organizuje takie turnieje na szczeblu krajowym oraz międzynarodowym, to czemu my nie możemy tego stworzyć u nas w mieście. Później były już tylko formalności oraz organizowanie platformy oraz nagród za poszczególne miejsca – opowiada Tomasz Budziosz, przewodniczący MRM. 

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych (Juniorzy Młodsi – urodzeniu w 2006 i później, Juniorzy – urodzeni w latach 1998 – 2005) oraz w trzech drużynowych (Szkoły Podstawowe, Gimnazjalne, Ponadgimnazjalne) Wszystkich chętnych odsyłamy do strony, gdzie można zgłosić swoje uczestnictwo).