Przystępniejsza królowa nauk

0
192

W Studiu Nauczania MathRiders Tychy przy ul. Sienkiewicza 15 odbyło się niecodzienne wydarzenie dla dzieci w wieku 7-11 lat. Dzieciaki miały okazję odwiedzić pokój zagadek, który krył w sobie różnorodne łamigłówki, szyfry i kody. Udział w zabawie był bezpłatny.

– Zajęcia MathRiders prowadzone są od ponad 10 lat, z czego w Polsce od 2009 r. Aktualnie na terenie całego kraju znajduje się prawie 40 placówek, a ich liczba stale rośnie. Zaprosiliśmy dzieci do tajemniczego gabinetu Profesora Sinusoidosa. Ten sławny, ekscentryczny i postępowy matematyk odkrył sposób na miłą i przyjemną naukę matematyki. Jednak zanim zdążył go ujawnić światu zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Zadaniem uczestników było odnalezienie sekretnego dziennika uczonego, w którym znajdują się jego osobiste notatki. Wskazówki do rozwiązania tajemnicy zostały ukryte i zakodowane w różnych miejscach w jego gabinecie. Żeby dojść do celu, należy obserwować, łączyć fakty, ale przede wszystkim dobrze się bawić – przybliża założenia Iwona Puławska.

Zajęcia MathRiders udowadniają, że nauka matematyki nie musi być nudna czy żmudna. Podobne gry zespołowe rozwijają takie kompetencje jak logiczne myślenie, spostrzegawczość, analizowanie i wyciąganie wniosków. Ponadto kształtują postawę nastawioną na współpracę i wzajemną pomoc. – W MathRiders chcemy okazać, że wiedza matematyczna jest ważnym elementem rzeczywistości i przydaje się nie tylko podczas szkolnych zajęć – mówi Małgorzata Grymuza, ekspert MathRiders Polska