Play off: Zwycięski początek Atomówek

0
288

Atomówki GKS Tychy rozpoczęły mecze w play off. Ich pierwszym rywalem jest UKH Białe Jastrzębie. W tej fazie rywalizacji drużyny grają ze sobą tylko mecz i rewanż, a o awansie decyduje bilans bramek. W przypadku jeśli jest on identyczny – następuje dogrywka i ewentualnie rzuty karne.

Jednak w pierwszym meczu w Jastrzębiu tyszanki zapewniły sobie sporą przewagę, wygrywając 4:0. Choć pierwszą tercję zaczęły nieco słabiej niż oczekiwano, prowadziły po tej części meczu 2:0, po golach Nicole Sosnowskiej i Sylwii Łaskawskiej.

W drugiej odsłonie gole nie padły, a w trzeciej nasze zawodniczki zagrały znacznie lepiej i przypieczętowały zwycięstwo dwoma kolejnymi golami Karoliny Churas i Anety Michałek.

Białe Jastrzębie – Atomówki GKS Tychy 0:4 (0:2, 0:0, 0:2). Bramki: Sosnowska 6 min., Frąckowiak), Łaskawska (12), Churas (43 min., Łaskawska), Michałek (43 min., Frąckowiak).

Atomówki GKS: Burda-Krokosz (Harańczyk) – Garbocz, Frąckowiak, Sosnowska, Łaskawska, Nadzimek – Kędra, Marczyk, Frankowska, Churas, Michałek – Sztyper, Wawrzonkowska.

Mecz rewanżowy rozpocznie się w sobotę, 26 stycznia na Stadionie Zimowym, o godz. 19.